Macierewicz: Badania dotyczące wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej potrwają przynajmniej rok

Artykuł
Telewizja Republika

- Badania dotyczące wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze jakiś czas, potrwają jeszcze przez przynajmniej rok, aby można było przedstawić pełny materiał dowodowy nie tylko obrazujący jak przebiegała katastrofa smoleńska, ale pokazujący to w sposób uzasadniony badaniami najlepszych instytutów świata - powiedział podczas XII Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej" Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

- Badania dotyczące wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze jakiś czas, potrwają jeszcze przez przynajmniej rok, aby można było przedstawić pełny materiał dowodowy nie tylko obrazujący jak przebiegała katastrofa smoleńska, ale pokazujący to w sposób uzasadniony badaniami najlepszych instytutów świata - powiedział Antoni Macierewicz.

- Obowiązkiem państwa polskiego jest samodzielne wyjaśnienie dramatu smoleńskiego, bo dziś sytuacja wygląda tak, że większość mediów przeczy oczywistym faktom, przeczy im większość naukowców - stwierdził minister. Podkreślił, że jeśli Polska samodzielnie nie wyjaśni tej katastrofy, to zrobi to w zamian "Putin, Anodina, - Żeby to wszystko zostało zrobione, potrzebne będą pieniądze i czas. Ten wysiłek musi być zrealizowany po to, byśmy mogli te kartę zamknąć, nie tracąc honoru narodowego - dodał.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z wystąpienia ministra Antoniego Macierewicza dostępnej na kanale "Kluby Gazety Polskiej - kanał oficjalny" w serwisie youtube.com.

Źródło: youtube.com/Kluby Gazety Polskiej - kanał oficjalny

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy