Maciej Rybus wykluczony z gry w reprezentacji. PZPN: decyzja trenera

Tomasz Domański 20-06-2022, 14:20
Artykuł
fot. Cyfrasport

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz po zakończonym w ubiegłym tygodniu zgrupowaniu kadry narodowej rozmawiał z przebywającym aktualnie w Polsce Maciejem Rybusem, czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

"Selekcjoner poinformował zawodnika, że w związku z jego aktualną sytuacją klubową nie powoła go na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji oraz nie będzie brał pod uwagę przy ustalaniu składu kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata w Katarze", czytamy w krótkim poście.

zobacz więcej: Ruble mu nie śmierdzą, wojna nie przeszkadza. Maciej Rybus w Spartaku Moskwa

Przypomnijmy. Sprawa Macieja Rybusa ma związek z podpisaniem przez niego dwuletniego kontraktu z rosyjskim klubem Spartak Moskwa. Wcześniej jego życie zawodowe związane było z Lokomotivem.

"Nasz piłkarz gra tam od wielu lat. Domyślam się, że dla niego nie była to prosta decyzja", mówił niedawno na naszej antenie komentator sportowy Adam Godlewski. "Sytuacja Macieja Rybusa na pewno nie jest taka zero-jedynkowa", podkreślał w rozmowie z Piotrem Nisztorem. "Jest to człowiek, który za żonę pojął Rosjankę", dodał.

Do sprawy odniósł się też Prezydent RP. Andrzej Duda nie krył swojego zdziwenia.

"Przecież ten człowiek doskonale wie, jaka jest sytuacja. To są jego decyzje i decyzje PZPN oraz trenerów kadry narodowej. No, cóż", wskazując jednocześnie, że ewentualne decyzje należą do trenera kadry i PZPN", mówił prezydent.

pisaliśmy o tym wcześniej: Krzywa zagrywka Rybusa. Prezydent RP nie kryje rozczarowania [wideo]

Maciej Rybus pochodzi z Łowicza, występuje na pozycji pomocnika lub obrońcy. Występował m.in. w Legii Warszawa, Terek Grozny i Olimpique Lyon.

 

Źródło: PZPN

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy