MON obala mity dot. systemu emerytalnego żołnierzy. Błaszczak: Zawsze będę się troszczył o dobro wojskowej rodziny

Artykuł
W liście minister Błaszczak podkreślił wkład żołnierzy w bezpieczeństwo kraju
Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Ministerstwo Obrony Narodowej zapewniło, że nie są planowane żadne zmiany w wojskowym zabezpieczeniu emerytalno-socjalnym. MON dodało, że pogłoski o zmianach w systemie emerytalnym i zasadach wypłat odpraw mieszkaniowych są nieprawdziwe.

Doniesienia o zmianach, jakie miałyby zostać wprowadzone w systemie emerytalnym i mieszkaniowym, minister obrony Mariusz Błaszczak dementował w liście do żołnierzy opublikowanym w ubiegłym tygodniu w „Polsce Zbrojnej".

Zapewnił w nim, że pojawiające się w środowisku wojskowych pogłoski o zmianach w systemie emerytalnym i zasadach wypłat odpraw mieszkaniowych są nieprawdziwe.

„PZ" zwróciła uwagę, że pogłoski o planowanych zmianach w systemie emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz zasadach wypłat odpraw mieszkaniowych dla żołnierzy odchodzących z armii pojawiają się w środowisku wojskowym co jakiś czas. Pytania w tej sprawie otrzymało Prezydium Organów Przedstawicielskich Żołnierzy Zawodowych, którego przewodniczący płk Krzysztof Jewgiejuk poinformował o przekazaniu ich ministrowi.

W liście do żołnierzy minister Błaszczak podkreślił ich wkład w bezpieczeństwo kraju i zapewnił o wadze, jaką przykłada do zapewnienia żołnierzom odpowiednich warunków służby.

- Z uwagą wsłuchuję się w głosy płynące zarówno z korpusu oficerów, podoficerów, jak i szeregowych. Dzięki temu wiem, że wiele niepokoju wzbudzają kwestie związane z przepisami emerytalnymi, w tym dotyczące odpraw mieszkaniowych - napisał szef MON, który zapewnił, że nie są prowadzone żadne działania, które mogłyby doprowadzić do pozbawienia żołnierzy tych należności.

- Nie planujemy również ograniczeń ani cięć wydatków, które skutkowałyby ich obniżeniem. Wojskowy system emerytalno-socjalny nie zmieni się na niekorzyść żołnierzy Wojska Polskiego tak długo, jak długo będę ministrem obrony narodowej. Zawsze będę się troszczył o dobro wojskowej rodziny - napisał minister.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy