MON nie zapomina o weteranach. Błaszczak: będzie dodatek finansowy

Tomasz Domański 24-09-2022, 12:08
Artykuł
Telewizja Republika

"Przygotowaliśmy kolejną nowelizację ustawy polegającą na tym, aby dodatek finansowy dla żołnierzy weteranów był wypłacany nie tylko tym żołnierzom, którzy już odeszli ze służby, ale również tym, którzy wciąż służą w szeregach Wojska Polskiego", powiedział dziś przed południem wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. Podczas spotkania w Markach pod Warszawą przypomniał, że w Wojsku Polskim jest ponad 31 tys. żołnierzy weteranów, a ponad 800 weteranów jest poszkodowanych. "Zadaniem państwa jest zapewnienie opieki tym ludziom" - mówił.

Jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości zapewnił, że jest to bardzo dobre rozwiązanie. "Chodzi o to, żeby docenić tych żołnierzy, którzy przecież za Polskę narażali swoje życie i zdrowie, służąc na misjach poza granicami kraju". Akcentował, jak bardzo ważna jest służba, co widać w kontekście bieżących wydarzeń na Ukrainie.

Błaszczak zaznaczał, że podstawowym zadaniem polskich władz jest wzmacnianie i budowanie siły Wojska Polskiego. "I to robimy" - zadeklarował.

Wicepremier dziękował również żołnierzom WP i życzył powiedzenia wszystkim uczestnikom sobotnich zawodów sportowych "Wyzwanie weterana".

Źródło: PAP/Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy