Łukaszenka przebrał miarę. Oskarża Polskę o morderstwa na granicy

Artykuł
Reuters

„Białoruski komitet śledczy” zorganizował spotkanie z delegacją Republiki Iraku, podczas którego Polska została oskarżona o zabijanie, tortury oraz nielegalne działania wobec ponad 130 Irakijczyków.

Jak podkreśla rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, w oparciu o działania „białoruskiego komitetu śledczego” Mińsk prowadzi operację dyskredytacji RP. Zarówno w propagandowych mediach Białorusi i Rosji, jak i wpływowych mediach irackich pojawiają się teksty na temat "ustaleń" białoruskiego komitetu. – Mińsk kolportuje cyniczne kłamstwa, które oczerniają Polskę i manipulują obrazem wydarzeń z 2021 roku - wskazał Żaryn.

Jak przypomina Żaryn, to prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka stworzył nielegalny szlak migracyjny, którego celem była destabilizacja sytuacji w Unii Europejskiej. – Wciągnął migrantów w pułapkę, zarabiając na tym procederze krocie. Teraz próbuje zrzucić winę na Polskę" – podkreślił. Dodał, że oczernianie Polski to celowe działania Mińska, które jest częścią zemsty za nałożone na białoruski reżim sankcje oraz za pomoc udzielaną białoruskiej opozycji.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy