Łódź: tenisowa gorączka na kortach. Trwa Lotos PZT Polish Tour 2022 [wideo]

Redakcja Ekonomiczna 27-07-2022, 13:18
Lotos PZT Polish Tour 2022

W Łodzi rozgrywa się kolejny w tym sezonie Międzynarodowy Turniej Tenisowy w ramach PZT Polish Tour, którego głównym i tytularnym sponsorem jest Grupa LOTOS. To już czwarta edycja tego wyjątkowego cyklu. Zawodnicy rywalizują na kortach o sumę 15 000 dolarów. LOTOS PZT Polish Tour to program, którego głównym celem jest rozwój polskiego tenisa oraz wsparcie młodych sportowców w naszym kraju, którzy mają możliwość łatwiejszego rozpoczęcia swych zawodowych karier.

„Jeśli chodzi o zainteresowanie tym turniejem, w tym roku jest niesłychanie duże. Jeśli chodzi o kwalifikacje, mamy pełną pulę, czyli jest drabinka 32 osobowa. Jest to duże wydarzenie, szczególnie dla tych młodych tenisistów z Polski, którzy chcą zdobywać punkty do rankingu, a nie muszą wyjeżdżać za granicę. Jest to duże wsparcie dla polskiego tenisa, dla władz lokalnych i dla środowiska lokalnego”, mówił Ryszard Kaliński, Prezes WZT, Prezes Zarządu MKT.

 
Na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi o puchar rywalizują nie tylko zawodnicy z Polski, ale również tenisiści z całego świata. Jest to turniej rangi ITF M15, co oznacza, że pula nagród wynosi 15 000 dolarów i jak podkreśla Ryszard Kaliński, właściwie żaden zawodnik nie wyjeżdża z turnieju z pustymi rękoma. 
 
Turniej ITF w Łodzi, jak i pozostałe imprezy w ramach cyklu, nie byłyby możliwe bez głównego sponsora, czyi Grupy LOTOS, która od lat, z dumą wspiera rozwój polskiego sportu jak i naszych sportowców.
 

„Właściwie jest to rzecz podstawowa, bo gdyby nie sponsor główny, to pewnie takiego cyklu byśmy nie mieli. Więc rola jest bardzo istotna. Ja osobiście i nasze środowisko cieszy się z takiego wsparcia. Jest to również bardzo ważny turniej ze względu na obserwację przez trenerów. Trenerzy mają możliwość kontaktu ze środowiskiem innych krajów, mogą wymienić pewne informacje. Ponadto przyglądają się sposobowi gry zawodników, tych argumentów za sensem rozgrywania takich turniejów jest bardzo wiele i to się odczuwa już po kolejnej edycji”, tłumaczył Ryszard Kaliński.
 
Tenis ziemny ma w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Sukcesy polskich tenisistów – Igi Świątek czy Huberta Hurkacza sprawiają, że tą dyscypliną sportu interesują się najmłodsi. 

 
„Sport jako tenis rozpoczyna się w wieku 5, 6 lat, tutaj trzeba bardziej rodziców przekonać, żeby po prostu przyszli z dziećmi i rozpoczęli tą zabawę”, mówił Piotr Rudnicki, Dyrektor Łódź CUP.
 
Tegoroczna edycja LOTOS PZT Polish Tour rozpoczęła się 20 maja podczas turnieju OTK w Gdańsku, a zakończy się 19 września w Szczecinie podczas ATP Challenger Pekao Szczecin Open - największego turnieju tenisa męskiego w naszym kraju. 
 
Relacja wideo w oknie powyżej. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy