Lody dla więźniów, bezdomni na plaży, sprzęt medyczny dla Afryki. Kard. Krajewski niesie posłanie

Artykuł
Fot. Flickr/Jesuit Refugee Service International

Lody dla więźniów, wycieczki dla bezdomnych na plażę, aparatura medyczna dla Afryki – to niektóre z inicjatyw podejmowanych tego lata przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego. Informuje o nich komunikat Urzędy Dobroczynności Apostolskiej, którym kieruje polski purpurat.

Oprócz pomocy stale świadczonej za pośrednictwem kapelanów rzymskich zakładów karnych, „charytatywne ramię papieża” wykonało „małe gesty ewangeliczne”, mające dać nadzieję tysiącom osadzonym. W tych dniach kard. Krajewski przekazał 15 tys. lodów dla osób przebywających w więzieniach Regina Coeli i Rebibbia.

W okresie wakacyjnym, gdy niektóre struktury pomocowe ograniczają działalność, Urząd Dobroczynności Apostolskiej – jak co roku – zabierał małe grupy osób bezdomnych i korzystających z dormitoriów na wycieczki nad morze lub jezioro koło Castel Gandolfo, kończące się kolacją w pizzerii.

Jałmużnik papieski odpowiada także na sygnały od nuncjuszów apostolskich w ubogich państwach, dokąd pocztą dyplomatyczną Stolicy Apostolskiej wysyłane są z Watykanu lekarstwa, respiratory i inny sprzęt medyczny. Tylko w sierpniu przekazano na Madagaskar tomograf, wart około 600 tys. dolarów, a także odnowiono lub zbudowano na nowo ambulatoria w trzech najuboższych państwach Afryki za 2 mln euro.

Źródło: eKai

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy