Przejdź do treści
13:00 Abp Galbas w Boże Narodzenie apeluje o odnowienie relacji: zróbmy krok do siebie
09:32 Lublin: Około 80 strażaków walczy z pożarem poddasza kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kunickiego w Lublinie
09:15 Turcja: Policja zatrzymała 115 osób podejrzanych o związki z Państwem Islamskim
08:49 Tanzania: Pięć osób zginęło w katastrofie śmigłowca na Kilimandżaro
07:34 USA: Padła główna wygrana w loterii Powerball - mieszkaniec Arkansas wygrał ponad 1,8 mld dolarów
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert "Oddajmy dzieciom dzieciństwo" zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Szczecin zaprasza na XII Żywą Szopkę, 24-26 grudnia, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie - Żydowcach - Kluczu, przy ul. Srebrnej 8
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Londyn zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 2 stycznia, godz. 17.30 (po Mszy św.), w kościele Parafialnym pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ociece
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Gdyni zaprasza na koncert kolęd patriotycznych Pawła Piekarczyka, 4 stycznia, godz. 16:00, Kościół p.w. Chrystusa Króla, Gdynia-Mały Kack, ul. Ks.Bp. Jana Bernarda Szlagi 3 (wjazd od ulicy Halickiej)
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Litwa zrywa stosunki dyplomatyczne z Rosją. Ambasador wraca do domu

Źródło: canva.com

Prezydent Litwy Gitanas Nauseda odwołał Eitvydasa Bajarunasa ze stanowiska ambasadora w Rosji. Podpisany w poniedziałek dekret przewiduje, że przestanie on pełnić funkcję z dniem 1 czerwca. Decyzja jest reakcją na rosyjskie zbrodnie wojenne na Ukrainie.

Dekret o odwołaniu ambasadora Nauseda podpisał na wniosek rządu za zgodą sejmowej komisji spraw zagranicznych. Jest to odpowiedź Litwy na masakrę w Buczy pod Kijowem podczas trwającej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Litwa w kwietniu obniżyła rangę stosunków dyplomatycznych z Rosją. Rząd zdecydował o odwołaniu ambasadora z Moskwy, a także nakazał opuszczenie Litwy rosyjskiemu ambasadorowi.

Z Litwy wydalono też czterech pracowników ambasady rosyjskiej i pracowników konsulatu generalnego w Kłajpedzie. W odpowiedzi Moskwa wydaliła litewskich dyplomatów i zamknęła konsulat w Petersburgu.

PAP

Wiadomości

Święta czy biznes? Jak handel przejął Boże Narodzenie

Niespokojna Wigilia. W pożarach i na drogach zginęło łącznie 12 osób!

Gen Wroński w Republice o obiektach znad Białorusi: to nie był przypadek

Kida: ta ustawa z praworządnością nie ma nic wspólnego!

Blamaż Kierwińskiego. Z prawie 60 obiektów służby znalazły ledwie 4

Nasze maszyny przechwyciły rosyjski samolot rozpoznawczy

Kontynuacja protestu w kopalni Silesia. Pod ziemią przebywa 21 górników

Jest pięć ofiar w katastrofie śmigłowca na Kilimandżaro

SPRAWDŹ TO!

PILNE: Pali się poddasze kościoła przy ul. Kunickiego w Lublinie [WIDEO]

Koszykarski komentarz w najlepszym wydaniu na naszym kanale

Armagedon na Syberii. Nawet -60 stopni Celsjusza

Wyjątkowy wywiad Republiki. Naszym gościem będzie Thomas Rose [SZCZEGÓŁY]

Aresztowano mafiosa, który ukrywał się gdzie? Za kaloryferem!

Boże Narodzenie 2025. Przypominamy historię świąt [SZCZEGÓŁY]

Analiza niemieckiej gospodarki: prusko-niemieckie Deep State zgniło...

Najnowsze

Święta czy biznes? Jak handel przejął Boże Narodzenie

Blamaż Kierwińskiego. Z prawie 60 obiektów służby znalazły ledwie 4

polskie myśliwce

Nasze maszyny przechwyciły rosyjski samolot rozpoznawczy

Kontynuacja protestu w kopalni Silesia. Pod ziemią przebywa 21 górników

Jest pięć ofiar w katastrofie śmigłowca na Kilimandżaro

Niespokojna Wigilia. W pożarach i na drogach zginęło łącznie 12 osób!

Gen Wroński w Republice o obiektach znad Białorusi: to nie był przypadek

Kida: ta ustawa z praworządnością nie ma nic wspólnego!