Linia kolejowa między Gdynią a Słupskiem, otrzyma 61 mln euro z Funduszu Spójności na modernizację

Portal TV Republika 03-10-2023, 19:30
Artykuł
Canva.com

We wtorek Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję o wartości ponad 61 mln euro ze środków Funduszu Spójności na lata 2014-2020 na modernizację linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia-Chylonia - Słupsk.

Modernizacja obejmuje przebudowę podtorza, przedłużenie drugiego toru na odcinku Wejherowo-Słupsk, budowę nowych przystanków i modernizację stacji. Ponadto zbudowane zostaną skomputeryzowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym w celu zainstalowania w przyszłości europejskiego systemu zarządzania ruchem kolejowym na tej linii.

"Dzięki tej nowej inwestycji UE transport kolejowy w Polsce będzie się nadal rozwijał i modernizował. Pociągi między Gdynią a Słupskiem będą szybsze i bardziej atrakcyjne dla obywateli. Po raz kolejny polityka spójności przynosi konkretne korzyści obywatelom UE - tym razem dla Pomorza" - skomentowała unijna komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira.

Po zakończeniu prac, co ma nastąpić w 2028 r., pociągi pasażerskie na tym odcinku osiągną w niektórych miejscach maksymalną prędkość nawet 200 km/h.

Źródło: PAP, Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy