Lider Ekstraklasy nie zawiódł swoich kibiców

facebook.pl/PiastGliwice

Rewelacja tego sezonu, Piast Gliwice, rozegrał ostatni mecz w tym roku. Przed własną publicznością podejmowali odradzający się z kryzysu zespół Lecha Poznań. Gliwiczanie po dobrej i solidnej grze wygrali mecz 2:0. Mistrzowie Polski przerwali tym samym serie siedmiu spotkań bez porażki.

Od początku meczu nie brakowało piłkarskich emocji. Kolejorz już w pierwszych minutach stworzył sobie dogodną sytuacje bramkową. Gospodarze parę chwil później odpowiedzieli strzałem na bramkę lecz piłka trafiła w poprzeczkę. Pierwsza bramka padła już w 15 minucie. Jej autorem został Bartosz Szeliga. Piast przeważał w posiadaniu piłki, Lech zaś stworzył sobie więcej bramkowych sytuacji lecz do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę z impetem rozpoczęli gospodarze. W 48 minucie meczu drugą bramkę dla Piasta strzelił Josip Barisic. W całej drugiej odsłonie był to jedyny celny strzał gospodarzy. Od tego momentu przy piłce dłużej utrzymywali się podopieczni Jana Urbana. Mimo wielu akcji nie udało im się jednak pokonać bramkarza rywali. Piast dowiózł ostatecznie zwycięstwo do końca meczu wygrywając 2:0.

Piast dzięki temu zwycięstwu spędzi zimową przerwę w rozgrywkach jako lider T-Mobile Ekstraklasy. Nad drugą w tabeli Legią Warszawa ma pięć punktów przewagi. Lech Poznań aktualnie zajmuję szóstą lokatę.