Lichocka o programie Mieszkanie Plus: Mam nadzieję, że w czerwcu będziemy mogli powiedzieć: mamy specjalną ustawę - możemy zacząć budować

Artykuł
Joanna Lichocka - poseł Prawa i Sprawiedliwości
Telewizja Republika

W dzisiejszym odcinku "Pod Przykryciem" prowadzący Marcin Bąk oraz poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka podjęli się omówienia tematów, wedle idei programu, które mogły umknąć szerszemu gronie odbiorców. Poseł Lichocka przedstawiła ułatwienia dla przedsiębiorstw małych i średnich, nad jakimi pracuje rząd, nakreśliła priorytety na obecny rok. W ostatniej części streszczono wybitny sukces polskich archeologów na Morzu Czarnym.

Ułatwienia dla przedsiębiorstw małych i średnich

– Mowa o Konstytucji Biznesu. Przegłosował ją już Sejm. To zmieni sposób funkcjonowania przedsiębiorców. Chodzi o polepszenie działania, konkurencyjności… również o prawa przedsiębiorców: domniemanie uczciwości przedsiębiorcy, zniesienie posługiwania się numerem REGON. W końcu doświadczymy też klarownego języka. Przedsiębiorcy będą jasno wiedzieli na czym stoją. Pojawi się również rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw. To tylko kilka z ułatwień, jakie wprowadzamy dla przedsiębiorców. Senat powinien to przegłosować już niebawem. Mam nadzieję, że prezydent podpiszę tę ustawę - tłumaczyła poseł Lichocka.

Dobra Zmiana w roku 2018

– Są trzy priorytety: zdrowie, obrona i mieszkalnictwo. Działalność rządu musi być zauważalna. Dążymy do usunięcia barier biurokratycznych. Mam nadzieję, że w czerwcu będziemy mogli powiedzieć: mamy specjalną ustawę - możemy zacząć budować - stwierdziła poseł PiS.

Fotel prezydenta Warszawy

– Warszawa zarządzana przez obecną ekipę jest miastem niezwykle pokaleczonym. Ogromna cześć budżetu została rozkradziona. Należy to miasto uwolnić od tych ludzi, by było uczciwie i byśmy mogli się tutaj dalej rozwijać. Właśnie dlatego, że liczne grupy na Warszawie żerują. Odsuńmy PO, SLD, przystawki - czas na Dobrą Zmianę w Warszawie. Ktokolwiek wystartuje do tego stanowiska z ramienia naszej partii, będę kibicować z całej siły - przedstawiła.

Sukcesy archeologów w Morzu Czarnym

– Działania tych dwóch lat MKiDN jest niezwykle imponujące. Jest bardzo dużo rzeczy, które się udały. Na stronie ministerstwa powstało specjalne podsumowanie działalności dwóch ostatnich lat. Dzięki wsparciu tegoż ministerstwa, Muzeum Narodowe mogło wysłać ekipę, która znalazła ponad 300 zabytków sprzed 2500 lat - nakreśliła poseł PiS Joanna Lichocka.

– Ci ludzie, często w trudnych warunkach, żmudnie pracują. Ta działalność jednak pozwala poznać przekrój naszej cywilizacji. Cieszę się, że młodzi Polacy  pojawiają się w takich miejscach. Dzięki pracy ministerstwa i archeologów, Polska ma się czym pochwalić - dodał prowadzący Bąk.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy