„Lewy” na fali. Polski snajper w Barcelonie znowu zaliczył trafienie [wideo]

Tomasz Domański 03-09-2022, 23:16
LaLiga @LaLiga

Wynikiem 3:0 zakończył się sobotni mecz pomiędzy słynną Barcą a Betisem Sewilla w ramach 4. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy La Liga. Nowy nabytek Dumy Katalonii na listę strzelców zapisał się w 36. minucie. Robert Lewandowski zagrał przeciwko Sevilli po raz szósty w karierze - wcześniej w barwach Bayernu Monachium i Borussii Dortmund - ale do tej pory bez celnego trafienia.

Kapitan reprezentacji Polski był bliski wpisania się na listę strzelców kwadrans wcześniej, ale po jego "podcince" piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców Sevilli. To jednak podopiecznych Julena Lopeteguiego nie uratowało, bo z natychmiastową dobitką pospieszył Brazylijczyk Raphinha i goście objęli prowadzenie.

Wynik spotkania ustalił w 50. minucie Eric Garcia. Lewandowski grał do 74., kiedy zmienił go Ansu Fati.

Wcześniej w tym sezonie Polak zdobył po dwa gole w meczach z Realem Sociedad (4:1) i Realem Valladolid (4:0). "Pusty przelot" miał tylko na inaugurację z Rayo Vallecano (0:0). Oprócz niego pięć bramek w lidze ma tylko Iago Aspas z Celty Vigo. W piątek Hiszpan strzelił dwie w starciu z Cadiz (3:0).

Barcelona ma 10 punktów i awansowała na drugie miejsce w tabeli. Sevilla w czterech kolejkach poniosła trzy porażki i raz zremisowała. Sklasyfikowana jest tuż nad strefą spadkową.

Źródło: PAP/La Liga