Lewandowski odjeżdża rywalom. Celem jest obrona tytułu

Twitter.com/FCBayern

W ostatni weekend Robert Lewandowski powiększył swój dorobek bramkowy w Bundeslidze, strzelając dwa gole w wygranym 3:2 wyjazdowym spotkaniu z Borussią Dortmund. Dzięki zdobytym brakom Polak odskoczył rywalom w europejskiej klasyfikacji Złotego Buta.

Zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Borussią Dortmund zdecydowanie Bayern Monachium może zawdzięczać Lewandowskiemu. Zdobywając dwie bramki po raz kolejny Polak, poprowadził swój klub do zwycięstwa. 33-latek wpisał się na listę strzelców w 9. minucie po strzale przy bliższym słupku bramki oraz w 77. minucie po rzucie karnym.

Dzięki dubletowi Lewandowski ponownie ma trzy trafienia przewagi nad pozostałymi piłkarzami w europejskiej klasyfikacji Złotego Buta. W 14 ligowych meczach Polak strzelił już 16 bramek. Goniąca go reszta stawki ma 13 bramek na koncie, co daje im 26 punktów w zestawieniu.

W ostatni weekend dwie bramki zdobył także Ciro Immobile, zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji, będący ex aequo z Mohamedem Salahem i Dusanem Vlahoviciem.

Robert Lewandowski ma ogromną szansę na powtorzenie sukcesu i obronę tytułu z zeszłego roku, kiedy to zdobył 41 bramek. Immobile był najlepszym strzelcem dwa lata temu. Zdobył on wówczas 36 bramek.