Leopard na wyciagnięcie ręki! Wojskowy piknik z mnóstwem atrakcji.

Portal TV Republika 03-06-2023, 21:00
Artykuł
TV Republika
TV Republika

Dziś w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Forcie IX Twierdzy Warszawa przy ul. Powsińskiej 13 odbyła się kolejna edycja eventu poświęconego polskim siłom zbrojnym pt.: „Wojsko Polskie na Straży Wolnej Europy”. Impreza trwała od 10 do godziny 18:00. Organizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej Warszawa-Mokotów oraz Muzeum Wojska Polskiego we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Jednym z jego patronów medialnych  wydarzenia była TV Republika, a gościem redaktor Tomasz Sakiewicz.

Podczas eventu wojskowego odbyła się prezentacja czołgu Leopard A2 oraz transportera opancerzonego Rosomak. Dodatkowymi atrakcjami były różne stoiska tematyczne, pokazy pierwszej pomocy, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem oraz poczęstunek tradycyjną grochówką wojskową. Piknik był świetną okazją do bezpośrednich spotkań z żołnierzami  i rozmów na temat służby, szkoleń i aktualnych zadań wojska.

Przewodnicząca Młodzieżowego Klubu „Gazety Polskiej” Warszawa-Mokotów Agnieszka Terczyńska w rozmowie z  portalem  Niezalezna.pl podkreśliła, że wydarzenie to ma charakter cykliczny. - Podczas organizowanego przez nas trzeciego już eventu, poświęconego polskiej armii będzie możliwość zwiedzania Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej razem z przewodnikiem. Będą różne stoiska tematyczne, pokazy udzielania pierwszej pomocy i nowoczesnego sprzętu wojska polskiego oraz liczne atrakcje dla najmłodszych. Wisienką na torcie będzie prezentacja czołgu Leopard A2 oraz transportera opancerzonego Rosomak – powiedziała organizatorka.- Chcemy też pokazać, że jesteśmy solidarni z Ukrainą, że wspieramy Ukrainę w walce z rosyjskim agresorem, w związku z tym wśród naszych gości znajdą się przedstawiciele ukraińskiej ambasady- zaznaczyła Terczyńska w filmie poniżej.

Źródło: TV Republika, Niezalezna.pl, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy