Kurtyka o PEP: chcemy zapewniać suwerenność i ekologiczność gospodarki

- Rząd przyjął we wtorek uchwałę w sprawie polityki energetycznej Polski do 2040 r. - podało Centrum Informacyjne Rządu. Polityka ta opiera się na trzech głównych filarach - sprawiedliwej transformacji, budowie zeroemisyjnego systemu energetycznego oraz dobrej jakości powietrza.
Potrzeby społeczeństwa
- Rząd podjął decyzję o przyjęciu tej strategii, ponieważ chcemy zapewniać naszą suwerenność i odpowiadać na rosnące potrzeby energetyczne i aspiracje naszego kraju i społeczeństwa, w tym zapewnić bezpieczeństwo, konkurencyjność, ekologiczność gospodarki. Ta strategia wpisuje się w działania, które już są realizowane, mają na celu doprowadzenie do tego, aby zaopatrzenie w energię naszej gospodarki odbywało się jak najmniejszym kosztem i zapewniało nam samowystarczalność - powiedział minister klimatu i środowiska - stwierdził Michał Kurtyka.
Większe zainteresowanie ekologią
- Widzimy, jak istotną rolę w okresie postcovidowej odbudowy pełnią inwestycje energetyczne. Mamy ogromne zainteresowanie społeczne kwestią ekologiczną, stąd po raz pierwszy jednym z filarów polityki energetycznej jest dobra jakość powietrza - dodał minister klimatu i środowiska.
Polecamy Sejm na Żywo
Wiadomości
Republika. W "Kulisach Manipulacji" o godz. 22:45 Lisiewicz i Bąkiewicz mówić będą o Ryszardzie Cybie
Piotr Lisiewicz wraca do rady programowej Radia Poznań. W styczniu został odwołany za krytykę Owsiaka
Najnowsze

Dąbrowska-Pieczyńska: trzeba pamiętać kim jest Trzaskowski, niezależnie od jego póz

Sejm obniża składkę zdrowotną – prezes Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje o większe nakłady na ochronę zdrowia

Kaleta alarmuje: Fundusze z NFZ znikają! Czy to początek końca publicznej opieki zdrowotnej?
