Przejdź do treści
Radio Republika Radio Republika: Gościem Poranka Radio Republika w poniedziałek o godz. 7:08 będzie Paweł Kukiz. Słuchaj: radiotvrepublika.pl
Wydarzenie Klub "Gazety Polskiej" Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem. 16 czerwca, godz. 18:00. Hotel i Restauracja "Pelikan" ul. Wierzbińska 58, Aleksandrów Łódzki
Wydarzenia Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Tryb. zbiera podpisy poparcia dla referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej imigracji Piotrków ul. Konarskiego. Poniedziałek-piątek w godz. 11-18
Wydarzenie Klub GP Gdańsk II organizuje 21 czerwca (sobota) piknik patriotyczny w Rekownicy (gmina Nowa Karczma), odjazd autokaru spod ECS w Gdańsku o godzinie 15:15, w programie msza św. dziękczynna za wybór prezydenta, koncert Andrzeja Kołakowskiego
Wydarzenie Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Kluby Gazety Polskiej w Gdyni i Wejherowie zapraszają na spotkanie z Posłami Dariuszem Mateckim i Mariuszem Goskiem które odbędzie się 27.06 o g. 17:30 w Gdyni, w budynku Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości ul. 10 lutego 33
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na marsz przeciwko masowej migracji, 22 czerwca, godz. 16.00, Bulwary Słupskie MDK
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" rozpoczął 68. sezon artystyczny

Źródło: glos.live @gloslivezaolzie

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny - który tak, jak inne instytucje kultury wiosną zawiesił działalność artystyczną – rozpoczął dziś oficjalnie swój 68. sezon. Artyści planują m.in. kolejne przedsięwzięcia online i nagrania płytowe.

Nowy sezon artystyczny rozpoczyna się w trudnej dla artystów rzeczywistości, dlatego ze świadomością pewnych ograniczeń wynikających z pandemii, zespół ostrożnie – choć ambitnie – planuje najbliższe miesiące” – zaznaczyła rzeczniczka „Śląska” Agnieszka Kukuła.

We wrześniu i październiku, online, będzie można zobaczyć trzy koncerty z udziałem zespołu organizowane przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater z Częstochowy w ramach projektu „Kultura w sieci”. Planowane są też kolejne kameralne wydarzenia w ramach cyklu „Koncerty na Zamku” w siedzibie zespołu w Koszęcinie.

Późną jesienią „Śląsk” ma wejść do studia nagrań razem z jednym z polskich raperów; promocja płyty zaplanowana jest w 2021 r. „Kalendarz koncertowy zespołu po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, znów zapełnia się terminami. Pozostaje mieć nadzieję, że otaczająca nas rzeczywistość nie spowoduje już zakłóceń w regularnych spotkaniach z publicznością” – wskazała Kukuła.

Dzisiejsza oficjalna inauguracja sezonu „Śląska”, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, miała charakter imprezy zamkniętej. Jednocześnie towarzyszyła wojewódzkim obchodom Światowego Dnia Turystyki, zorganizowanym w koszęcińskiej siedzibie zespołu przez urząd marszałkowski woj. śląskiego.

 

muzyka.dziennik.pl

Wiadomości

Iran: 224 osoby zginęły w izraelskich atakach; 1277 rannych

Potężne eksplozje nad Jerozolimą. Iran wystrzelił rakiety

Węgry grożą zablokowaniem planu energetycznego von der Leyen

Odzyskano drugą czarną skrzynkę rozbitego w Indiach Boeinga

Izrael potwierdza ataki na irańskie bazy rakietowe

Donald Trump widzi możliwość porozumienia Iranu z Izraelem

Współpracownica Hillary Clinton, wyszła za Alexa Sorosa

Dwa trzęsienia ziemi w Iranie

Trzęsienie ziemi w Peru. Są zabici i ranni

Iran planował zamach na Trumpa? Netanyahu ujawnia szokujące szczegóły!

Agencja Reutera: Izrael planował zabójstwo przywódcy Iranu

Netanjahu: Irański reżim może upaść

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Berlin "upamiętni" ofiary Niemców kamieniem. Internauci: obrzydliwe!

Ściśle Jawne. Cezary Gmyz: ta katastrofa mogła być o wiele większa... WIDEO

Izraelskie lotnictwo z potężnym uderzeniem. Oberwało lotnisko. WIDEO

Najnowsze

Iran: 224 osoby zginęły w izraelskich atakach; 1277 rannych

Izrael potwierdza ataki na irańskie bazy rakietowe

Donald Trump widzi możliwość porozumienia Iranu z Izraelem

Współpracownica Hillary Clinton, wyszła za Alexa Sorosa

Dwa trzęsienia ziemi w Iranie

Potężne eksplozje nad Jerozolimą. Iran wystrzelił rakiety

Węgry grożą zablokowaniem planu energetycznego von der Leyen

Odzyskano drugą czarną skrzynkę rozbitego w Indiach Boeinga