Zapłaci za zaśpiewanie ukraińskiej pieśni. Moskwa ukarała Miss Krymu!
Rosyjskie władze okupacyjne ukarały zwyciężczynię konkursu na „królową piękności Krymu” Olhę Waliejewą grzywną 40 tys. rubli (680 USD). Za co? Powód kuriozalny, bowiem chodziło o zaśpiewanie ukraińskiej pieśni patriotycznej „Czerwona Kalina”. Informację przekazała dziś stacja CNN, powołując się na media rosyjskie. To już nawet śpiewać nie można...?
Waliejewą oskarżono o dyskredytowanie rosyjskiej armii i promowanie „symboli ekstremistycznych” – podała stacja BBC. Inna kobieta, która śpiewała razem z Waliejewą, została skazana na 10 dni aresztu.
„Czerwona Kalina” stała się szczególnie popularna po rozpoczęciu przez Rosję pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę. Swoją wersję pieśni nagrali m.in. członkowie zespołu Pink Floyd, chcąc okazać wsparcie dla Ukrainy.
Według BBC 34-letnia Waliejewa wygrała konkurs na „królową piękności Krymu 2022”, przeprowadzony w maju w Sewastopolu. Półwysep Krymski został w 2014 roku nielegalnie anektowany przez Rosję – przypomina CNN.
Wyświetl ten post na Instagramie
Polecamy Hity w sieci
Wiadomości
Nieprzychylne sondaże dla koalicji Tuska. Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia kierunek, w którym zmierza nasz kraj
Nie będzie licytacji rzeczy ofiar II wojny w niemieckim domu aukcyjnym. Po raz kolejny presja miała sens
Najnowsze
Nieprzychylne sondaże dla koalicji Tuska. Ponad połowa Polaków negatywnie ocenia kierunek, w którym zmierza nasz kraj
"Bitwa Polityczna" o niemieckim handlu pamiątkami po ofiarach własnych swoich zbrodni
Dworczyk: Game over Panie Ambasadorze Berger. Czas na powrót do Berlina, albo do Moskwy
Kurski: „Dla Tuska demokracja istnieje tylko wtedy, gdy on wygrywa”