Obraz "Powrót z wyprawy wiedeńskiej", pędzla jednego z najpopularniejszych polskich malarzy Józefa Brandta, odnaleziono w Meksyku. Płótno można oglądać na wystawie "Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie" w DESA Unicum.
To najważniejsza i najcenniejsza praca jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Józefa Brandta - czytamy na Instagramie DESA Unicum.
Obraz jest wart - jak oceniają marszandzi - ponad 3 mln zł. "Powrót z wyprawy wiedeńskiej" to młodzieńcze dzieło Józefa Brandta; otwiera ono serię jego prac dotyczących wiktorii wiedeńskiej.
Przez dekady obraz pozostawał w prywatnej kolekcji w Meksyku. W tym dziele po raz pierwszym koncentrują się najważniejsze wątki twórczości artysty, takie jak historia XVII-wiecznej Rzeczpospolitej i legenda wiktorii wiedeńskiej.
Artysta uznawany jest za wybitnego batalistę.
Scenerią przedstawianych przez Brandta wydarzeń były najczęściej Kresy, w epoce wojen Rzeczpospolitej w XVII w. Malarz przedstawiał konie w galopie, rozpędzone zaprzęgi, wyjazdy na polowania i powroty z łowów. Kozaków w stepie i malownicze ataki husarii. Zwiady, czaty i bitwy – to najczęstsze motywy twórczości artysty.
Obrazy Józefa Brandta znajdują się we wszystkich ważnych polskich muzeach, a także prestiżowych zbiorach i kolekcjach prywatnych w Europie i Ameryce.
Wyświetl ten post na Instagramie.Post udostępniony przez DESA Unicum (@desa_unicum) Paź 16, 2020 o 6:29 PDT
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Ziobro ukarany za nieobecność na nielegalnej komisji ds. "Pegasusa". Polityk: "ukarała mnie celebrytka TVN"
Dla Tuska Trump to "nakryty na kradzieży złodziej", a dla żony Sikorskiego - "produkt mafijnego świata"
Najnowsze
Kanthak: Donald Tusk jest boomerem, który uważa, że żyje w czasach, kiedy nie było Internetu
Express Republiki | 09.11.2024 | Republika
Obywatelskie ujęcie kompletnie pijanego... policjanta, który przewoził dziecko