Przejdź do treści
W Meksyku odnaleziono obraz polskiego malarza Józefa Brandta! Dzieło trafiło na aukcję
wikipedia

Obraz "Powrót z wyprawy wiedeńskiej", pędzla jednego z najpopularniejszych polskich malarzy Józefa Brandta, odnaleziono w Meksyku. Płótno można oglądać na wystawie "Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie" w DESA Unicum.

To najważniejsza i najcenniejsza praca jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Józefa Brandta - czytamy na Instagramie DESA Unicum.

Obraz jest wart - jak oceniają marszandzi - ponad 3 mln zł. "Powrót z wyprawy wiedeńskiej" to młodzieńcze dzieło Józefa Brandta; otwiera ono serię jego prac dotyczących wiktorii wiedeńskiej.

Przez dekady obraz pozostawał w prywatnej kolekcji w Meksyku. W tym dziele po raz pierwszym koncentrują się najważniejsze wątki twórczości artysty, takie jak historia XVII-wiecznej Rzeczpospolitej i legenda wiktorii wiedeńskiej.

Artysta uznawany jest za wybitnego batalistę.

Scenerią przedstawianych przez Brandta wydarzeń były najczęściej Kresy, w epoce wojen Rzeczpospolitej w XVII w. Malarz przedstawiał konie w galopie, rozpędzone zaprzęgi, wyjazdy na polowania i powroty z łowów. Kozaków w stepie i malownicze ataki husarii. Zwiady, czaty i bitwy – to najczęstsze motywy twórczości artysty.

Obrazy Józefa Brandta znajdują się we wszystkich ważnych polskich muzeach, a także prestiżowych zbiorach i kolekcjach prywatnych w Europie i Ameryce.

      Wyświetl ten post na Instagramie.

To najważniejsza i najcenniejsza praca jednego z najbardziej znanych polskich artystów – Józefa Brandta. Arcydzieło „Powrót z wyprawy wiedeńskiej” odnaleziono w Meksyku. Teraz na wystawie „Sztuka Dawna. XIX w., Modernizm, Międzywojnie” w DESA Unicum zostało pokazane szerokiej publiczności. Obraz jest wart nawet ponad 3 mln zł i zostanie zlicytowany 22 października. #art #artist #artoninstagram #artlovers #artwatchers #artwork #painting #beauty #exhibition #auction #desaunicum

Post udostępniony przez DESA Unicum (@desa_unicum) Paź 16, 2020 o 6:29 PDT

onet.pl, Instagram desa_unicum

Wiadomości

Black Friday - sprawdź cenę zanim kupisz

Dlaczego KO postawiła na Trzaskowskiego?

Wskoczył do stawu z hipopotamami. Coś do nich krzyczał | FILM

Rosja nie znaczy już nic. Improwizacja w działaniach i blef

Human Rights Watch w obronie zabitych terrorystów w Ekwadorze

Demolowali Montreal, a Trudeau tańczył na koncercie Taylor Swift

Julia Szeremeta wraca na ring

Coraz gorzej na Kubie. Połowa mieszkańców musi żyć bez prądu

Rząd federalny przeprosił za zabicie ponad tysiąca inuickich psów

Strzelanina w pobliżu ambasady; napastnik zabity, trzech policjantów rannych

Protesty we Francji. Wstrzącający proces. Macron obiecał. Ale nic

Szef MSZ Włoch bez lukru o Putinie. Pocisk balistyczny był stary

Brawo nasi! Polacy awansowali do elity!

Lewandowski z golem, Barcelona z remisem

Dr Żukowski: media społecznościowe sprzyjają polaryzacji

Najnowsze

Julia Szeremeta wraca na ring