Tradycyjne Smaki Lubelszczyzny. Karp po sobieszyńsku [wideo]
Sobieszyn to urokliwa miejscowość położona w pradolinie Wieprza, otoczona malowniczymi stawami. W najnowszym odcinku Tradycyjnych Smaków Lubelszczyzny poznajemy niezwykłą historię lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich, którego korzenie sięgają jeszcze czasów drugiej wojny światowej. Po latach przerwy, dzięki zaangażowaniu społeczności, tradycje zostały odnowione, a dziś koło liczy 34 członków – 18 kobiet i 16 mężczyzn, którzy wspólnie pielęgnują regionalne zwyczaje. Tradycje Sobieszyna to także wyjątkowe smaki. Tym razem panowie z koła przygotowali prawdziwą regionalną perełkę – karpia po sobieszyńsku. To danie, pełne aromatów i lokalnych akcentów. Zapraszamy do obejrzenia!
Najnowsze
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź
Jest propozycja dwóch lokalizacji stałej bazy wojskowej USA w Polsce. Co z jej kosztem?