TVP odpuszcza „Lalkę”! Wszystko przez Netflixa?

Miał być serial, miała być kinowa superprodukcja i współpraca z TVP. Teraz wiadomo już, że Telewizja Polska wycofała się z realizacji serialu „Lalka”. Wszystko przez konkurencyjny projekt Netflixa?
Wszystko zapowiadało się jak wielki powrót klasyki w dwóch odsłonach. Na początku ogłoszono aż dwa niezależne projekty serialowe „Lalki” na podstawie powieści Bolesława Prusa. Jeden miała realizować TVP (w likwidacji), z Kamilą Urzędowską jako Izabelą Łęcką i Marcinem Dorocińskim w roli Wokulskiego. Drugi – Netflix, z Sandrą Drzymalską i Tomaszem Schuchardtem w głównych rolach.
Choć TVP we wrześniu 2024 roku dołączyła do projektu filmowego „Lalka” jako potencjalny koproducent, postawiła warunek – oprócz filmu miała powstać także wersja serialowa. Prace nad scenariuszem ruszyły, spotkania odbywały się regularnie, a projekt powoli nabierał kształtów.
Jednak w ostatnich miesiącach TVP niespodziewanie wycofała się z serialu. Powód? Produkcja konkurencyjnego serialu Netflixa, który również opowiada historię Wokulskiego i Łęckiej.
„TVP uwarunkowała współpracę rozszerzeniem projektu o serial. Przez kolejne miesiące powstawał więc scenariusz także serialu. Późną wiosną TVP wycofała się jednak z serialu, argumentując decyzję powstawaniem produkcji Netflixa. Finalnie powróciłem do skracania scenariusza do 2,5-godzinnej kinowej superprodukcji, którą chciałem realizować od początku” – powiedział producent filmu, Radosław Drabik, w rozmowie z Gazetą Wyborczą.
TVP nie komentuje sprawy i nie wiadomo, czy rezygnacja obejmuje także filmową koprodukcję, czy tylko serial. Kinowa wersja „Lalki” wciąż ma powstać, a realizacja produkcji planowana jest na przyszły rok.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X