Kardynał Müller: Niemcy mogą stać się krajem muzułmańskim

Kardynał Gerhard Müller ostrzegł, że Niemcy mogą stać się krajem o większości muzułmańskiej w ciągu dwóch lub trzech dekad z powodu niekontrolowanej imigracji. W wywiadzie dla bloga Le Salon Beige podkreślił, że 30% populacji Niemiec nie ma niemieckiego pochodzenia, a polityka migracyjna prowadzi do wzrostu przemocy i erozji tożsamości chrześcijańskiej.
Kardynał Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, w wywiadzie dla bloga katolickiego Le Salon Beige wyraził zaniepokojenie przyszłością Niemiec, wskazując na ryzyko przekształcenia kraju w państwo o większości muzułmańskiej w ciągu 20–30 lat. Powołał się na dane demograficzne, według których 30% obecnej populacji Niemiec nie jest pochodzenia niemieckiego, głównie z powodu napływu młodych imigrantów z krajów muzułmańskich, takich jak Syria. Müller zauważył, że wielu z nich nie ma pracy, nie zna języka niemieckiego i nie wykazuje chęci integracji.
Kardynał skrytykował politykę migracyjną ostatnich lat, która jego zdaniem przedkłada masową akceptację imigrantów nad spójność społeczną, przeznaczając miliony euro na subsydia i mieszkania bez wymagań wzajemności. Ostrzegł, że wyczerpanie zasobów publicznych może prowadzić do konfliktów społecznych, a nawet „wojny domowej”. Müller przytoczył dane o 18 atakach nożowych dziennie oraz dwóch do trzech zbiorowych gwałtów na kobietach i dziewczętach każdego dnia, wskazując na rosnącą przemoc i ataki na policję, co świadczy o utracie kontroli państwa. W wielu dzielnicach Niemiec prawo przestaje być egzekwowane, a poczucie bezpieczeństwa maleje.
Na poziomie kulturalnym Müller podkreślił spadek liczby katolików w swoim rodzinnym Moguncji z 70% pół wieku temu do 27% obecnie, co wynika nie tylko z sekularyzacji, ale także z masowej imigracji muzułmańskiej. W szkołach dzieci muzułmańskie przewyższają liczebnie chrześcijańskie, a chrześcijanie ograniczają publiczne praktyki religijne z obawy przed „obrażaniem” innych. Kardynał porównał ten proces do historycznej islamizacji Afryki Północnej, ostrzegając, że Europa może pójść podobną drogą.
Müller skrytykował sojusz lewicy postkomunistycznej z islamem, który przyspiesza dechrystianizację Zachodu, oraz polityków, którzy ustępują żądaniom społeczności muzułmańskich, osłabiając demokrację.
Zarzucił też części biskupów unikanie konfrontacji z problemem z obawy o utratę popularności. Podkreślił konieczność ewangelizacji opartej na miłości Boga i obrony chrześcijańskiej tożsamości Europy. Dla Ameryki Łacińskiej, która wciąż jeszcze nie padła ofiarą masowej imigracji i islamizacji, jego słowa są ostrzeżeniem przed konsekwencjami braku zdecydowanej polityki migracyjnej i tolerancji, która może prowadzić do utraty spójności społecznej i tożsamości kulturowej.
Źródło: Republika
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X