W wypadku samochodowym zginęła dziennikarka radiowa Katarzyna Stoparczyk

Nie żyje Katarzyna Stoparczyk. Przez ostatnie dwie dekady pracowała w radiu i telewizji. Z Wojciechem Mannem współprowadziła programu „Duże dzieci”. Tragiczną informację przekazali w mediach społecznościowych przedstawiciele Radia 357. Dziennikarka zginęła w wypadku samochodowym na Podkarpaciu.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odeszła Katarzyna Stoparczyk – dziennikarka radiowa i telewizyjna, autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych – napisali przedstawiciele Radia 357.
W swoich programach w niezwykły sposób potrafiła rozmawiać z dziećmi, a dorosłym przypominała o ich dziecięcej wrażliwości. W Radiu 357 miała grono przyjaciół, współpracowników i znajomych. Rodzinie i Bliskim Kasi składamy najszczersze wyrazy współczucia" — przekazali.
Katarzyna Stoparczyk zasłynęła prowadząc wraz z Wojciechem Mannem program „Duże dzieci". Zanim jednak program trafił na antenę TVP, prowadziła audycję "Dzieci wiedzą lepiej" w Polskim Radiu, która stała się inspiracją do powstania talk-show z udziałem kilkuletnich dzieci.
Była również współgospodynią programu "Pytanie na śniadanie", a także prowadziła w Programie III Polskiego Radia audycję "Zagadkowa Niedziela".
Stoparczyk zginęła w piątek w wypadku drogowym, który wydarzył się przed godziną 15 na drodze expressowej S19 w Jeżowem na Podkarpaciu. W wyniku zderzenia dwóch samochodów śmierć poniosły dwie osoby - oprócz dziennikarki zginął także mężczyzna. Trzy kolejne zostały ranne.
Źródło: Republika, Radio 357
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube
Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB
Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X
Polecamy Poranek Radia
Wiadomości
Rośnie napięcie pomiędzy Waszyngtonem a Brukselą wokół regulacji cyfrowych. KE nakłada wysoką karę na Google
Papierosy przemycane dronem przez polsko-białoruską granicę. Straż Graniczna zabezpieczyła pokaźną kontrabandę
Najnowsze

Poseł PiS o dramatycznej kondycji finansowej pod rządami Tuska

Jabłoński: Żurek i jego akolici chcieliby, aby wyroki nie podlegały hierarchii polskiego prawa

WOT będzie stacjonować w Nysie. Terytorialsi zapewniają skuteczną pomoc w przypadkach kryzysowych
