Przejdź do treści
04:05 Media w USA: Trump powiedział, że jest gotowy zakończyć wojnę z Iranem, nawet jeśli cieśnina Ormuz pozostanie zamknięta
03:26 Iran: Szef MSZ wezwał Arabię Saudyjską do wyrzucenia z kraju wojsk USA
02:43 Ukraina: Dwie ofiary śmiertelne rosyjskich ataków, wielu rannych
01:24 USA: Lotnisko na Florydzie nazwane imieniem prezydenta Trumpa
23:57 USA: Rozpoczęto odliczanie do startu misji Artemis II na orbitę Księżyca
Republika Dziękuję Republice, jej widzom i wszystkim osobom ją wspierającym, Klubom Gazety Polskiej, Strefie Wolnego Słowa. Nie będzie wolnej Polski bez Republiki, bez możliwości przekazywania prawdy - powiedział w naszej stacji Przemysław Czarnek
WAŻNE Wspieraj Telewizję Republika! Przekaż 1,5 procent podatku za pośrednictwem Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej "Salvatti.pl". Nr KRS: 0000 309 499. Cel szczegółowy: Niezależne Media SWS
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Prezes NBP prof. Adam Glapiński o możliwości finansowania potrzeb zbrojeniowych Polski: Zamierzamy proponować takie działania, które nie będą prowadzić do uszczuplenia rezerw dewizowych. NBP nie proponuje „kredytu", a „przekazanie".
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Poznań zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt, 31 marca, od godz. 11.30, ul. Półwiejska, przy Pomniku Starego Marycha w Poznaniu
Wydarzenie „Przyjdź pokaż swój sprzeciw” – wsparcie dla Roberta Bąkiewicza, 1 kwietnia, godz. 9.00, Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, sala 475
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Zasoby złota NBP urosną do 700 ton, a Polska znajdzie się na liście TOP 10 z największymi zasobami złota.

Nasz patronat - Konferencja Edukacja Zdrowotna

Źródło:

Edukacja zdrowotna – czy wyjdzie nam na zdrowie?

Dobrowolne „Wychowanie do życia w rodzinie” ma zastąpić obowiązkowa „edukacja zdrowotna” – takie są zapowiedzi ministerstwa edukacji. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku – wszak o zdrowie trzeba się troszczyć. Ale czy chodzi nam dokładnie o taką troskę, jaką proponuje ministerstwo? Na te pytania poszukają odpowiedzi prelegenci podczas konferencji „Edukacja zdrowotna – nowy obowiązkowy przedmiot w szkole?!”, która odbędzie się 27 listopada 2024 r., Lublin, aula C-1031 Kolegium Jana Pawła II w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Organizatorzy konferencji – Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”, Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” KUL oraz Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” zapowiadają merytoryczną dyskusję o nowym przedmiocie w szkole. Wśród prelegentów są Hanna Dobrowolska z Ruchu Ochrony Szkoły, dr hab. Przemysław Czarnek, prof. KUL, były minister edukacji, Agnieszka Marianowicz-Szczygieł, prezes Instytutu Analiz Płci i Seksualności „Ona i On”, dr Zbigniew Barciński, prezes Stowarzyszenia Pedagogów Natan oraz dr hab. Arkadiusz Jabłoński, prof. KUL. W imieniu rodziców głos zabierze Bożena Pietras ze Związku Dużych Rodzin, a na zakończenie organizatorzy zapraszają do otwartej dyskusji wszystkich obecnych.

- 31 października 2024 roku został opublikowany i skierowany do konsultacji publicznych projekt rozporządzenia ministra edukacji, wprowadzający zmiany w podstawie programowej kształcenia ogólnego, polegające m.in. na likwidacji dobrowolnych zajęć „wychowanie do życia w rodzinie” i wprowadzeniu obowiązkowego przedmiotu od 4 klasy szkoły podstawowej „edukacja zdrowotna”. Przedstawiony w projekcie zakres treści, szczególnie w odniesieniu do edukacji seksualnej, a także eliminowanie rodziców z procesu wychowawczego budzi wiele kontrowersji i niepokoju zarówno wśród nauczycieli, jak i rodziców – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Chętnych do udziału w konferencji prosimy o zgłaszanie się drogą mailową na adres: [email protected] do 25 listopada br., liczba miejsc ograniczona.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie.

Patronem medialnym jest Telewizja Republika.


 

Wiadomości

Rosyjskie ataki na Ukrainę. Wielu rannych

Od 1 lipca: President Donald J. Trump International Airport

Pocisk uderzył w tankowiec w pobliżu Dubaju. Nie wiadomo skąd

Zapytali Netanjahu o możliwy termin zakończenia wojny

Humbak na Bałtyku. Rzekomo płynie w stronę portu

Czy Marciniak pojedzie na mundial? Decyzja zapadnie niebawem

Podwójna eliminacja i wielkie emocje! „Taniec z Gwiazdami” zaskoczył widzów

Dziennikarz reaguje na chamski wpis Kapeli. "Z Pana poeta, jak z odkurzacza rakieta"

Niedziela Zmartwychwstania z najuboższymi. Caritas zachęca do wsparcia

Merz stawia sprawę jasno. Większość Syryjczyków powinna opuścić Niemcy

Zachód chce umieszczać migrantów w obozach na Bałkanach. To budzi sprzeciw

Morawiecki: na SAFE powinny zarobić nasze rodzime firmy, ale nie ma takiej szansy

Ziobro zareagował na działania Korneluka: jest on pełnoprawnym członkiem zorganizowanej grupy przestępczej

„To nie déjà vu”. Duklanowski o niespełnionych obietnicach na kolei

Światowy sukces żołnierza WOT. Był bezkonkurencyjny

Najnowsze

Rosyjskie ataki na Ukrainę. Wielu rannych

humbak na Bałtyku

Humbak na Bałtyku. Rzekomo płynie w stronę portu

Czy Marciniak pojedzie na mundial? Decyzja zapadnie niebawem

Podwójna eliminacja i wielkie emocje! „Taniec z Gwiazdami” zaskoczył widzów

Dziennikarz reaguje na chamski wpis Kapeli. "Z Pana poeta, jak z odkurzacza rakieta"

Donald Trump

Od 1 lipca: President Donald J. Trump International Airport

tankowiec uderzony niezidentyfikowanym pociskiem

Pocisk uderzył w tankowiec w pobliżu Dubaju. Nie wiadomo skąd

Benjamin Netanyahu

Zapytali Netanjahu o możliwy termin zakończenia wojny