Interwencja w sprawie filmu Patryka Vegi. Państwowa Komisja ds. Pedofilii podjęła działania
Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratora Krajowego z prośbą o informacje, czy prowadzone są czynności dotyczące spraw, które przedstawiono w filmie "Oczy Diabła" w reż. Patryka Vegi. Tematem filmu jest m.in. proceder międzynarodowego handlu dziećmi.
"Państwowa Komisja ds. Pedofilii zwróciła się do Prokuratura Krajowego z prośbą o udzielenie informacji, czy prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie przedstawionych w wyżej przywołanej produkcji okoliczności, które wskazują na możliwość popełnienia szeregu przestępstw - w tym nadużyć seksualnych wobec małoletnich poniżej lat 15" - czytamy w informacji opublikowanej na rządowych stronach gov.pl.
Komisja przypomniała też, że podstawą prawną podjętego przez nią działania jest art. 3 ustawy z 2019 r. o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15. Przepis ten głosi, że "Komisja podejmuje działania mające na celu zapewnienie niezwłocznej reakcji organów państwa oraz organizacji i podmiotów w zakresie zwalczania nadużyć seksualnych, a także podejmuje działania umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności sprawców tych nadużyć".
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
Groteskowy manewr UE. Polska tylko na rok poza przymusem migracji?
Żurek znów grzmiał pod adresem Ziobry. Mówił o europejskim nakazie zatrzymania
Policjanci zlikwidowali nielegalne laboratorium w woj. kujawsko-pomorskim.