Przejdź do treści
Republika Gościem Radia Republika we wtorek o godz. 7:10 będzie Przemysław Czarnek, poseł i wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości
Republika Anna Popek i Adrian Stankowski zapraszają we wtorek na Poranek w Radio Republika. Gośćmi będą: godz. 6:19 - Jolanta Hajdasz (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich), godz. 6:35 - Cezary Gmyz (TV Republika)
20:48 USA: Trump zapowiedział, że nie będzie nakładać ceł na złoto
20:43 Świat: Indie pod presją USA rezygnują z rosyjskiej ropy, przestawiając się na surowiec z Afryki
20:25 Zełenski: Putin nie przygotowuje się do zakończenia wojny
20:02 Projekt Prezydenta Nawrockiego: wyższy próg podatkowy w PIT, rodzice dwójki dzieci bez podatku do 140 tys. zł
20:00 Szefowa Dyplomacji UE: szefowie MSZ Unii wyrazili poparcie dla starań USA
19:18 Azerbejdżan: opublikowano tekst traktatu pokojowego między Azerbejdżanem a Armenią
19:08 USA: Trump potwierdził, że zgodził się na eksport chipów AI do Chin w zamian za 15 proc. przychodów
18:32 Polska: PKP Cargo zaczyna zwolnienia grupowe, odejść ma do 765 pracowników
Republika Szanowni Widzowie, prosimy o przesyłanie nam zdjęć publicznych miejsc: stacji benzynowych, sklepów, barów itd. gdzie włączana jest Republika - na adres: [email protected] Za wszystkie nadesłane zdjęcia serdecznie dziękujemy!
Wydarzenie Robert Bąkiewicz zaprasza na protest przeciw rządowi Tuska ws. afery KPO, środa 13 sierpnia, godz. 17:00, Aleje Ujazdowskie 1/3 przy Kancelarii Premiera
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Nowa Sól zaprasza na defiladę w Święto Wojska Polskiego z udziałem 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich w piątek, 15 sierpnia, o godz. 14:00 pod rondo Ojca Medarda
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zaprasza do składania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. nielegalnej migracji przez cały sierpień od 12-tej do 17-tej pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul.Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Robert Powell zagrał Jezusa z Nazaretu. Jak zmieniła go ta rola?

Źródło: Robert Powell - kadr z filmu "Jezus z Nazaretu"

Reżyser Franco Zeffirelli początkowo chciał, aby w miniserialu o Jezusie wystąpili wielcy aktorzy, tacy jak Al Pacino i Dustin Hoffman. Zmienił zdanie, gdy zobaczył niebieskie oczy Roberta Powella.

Powell miał 33 lata, kiedy zagrał Jezusa. Aby wizerunek aktora był jak najbardziej autentyczny, ekipa charakteryzatorów zadbała o wyraźne podobieństwo Powella do tradycyjnych wizerunków Jezusa. Początkowo Robert Powell nie docenił roli, którą dostał:

Nawet nie poszedłem na preselekcję, z młodzieńczej arogancji. W końcu przeszedłem próbę. Kiedy spojrzałem w lustro, zdałem sobie sprawę, że naprawdę patrzę na Jezusa. To było magiczne. Od fryzury po sylwetkę wyglądałem jak Jezus Chrystus. To był niesamowity moment – powiedział w wywiadzie dla „The Express” w 2000 roku.

Później brytyjski aktor uwierzył, że jest posłańcem Boga, choć przed rozpoczęciem zdjęć uważał się za ateistę. Poddał się nawet leczeniu, by wyleczyć się z syndromu mesjaszowego. 

Zanim zacząłem grać tę rolę, nie interesowałem się religią i nie miałem opinii o Jezusie Chrystusie. Ale teraz wierzę w Chrystusa i Jego boskość, choć nie chodzę do kościoła… Aktor musi być obiektywny, grając rolę. Jednak po tylu miesiącach grania Jezusa trudno było w Niego nie uwierzyć – powiedział aktor w wywiadzie dla magazynu „Movie Stars” w 1977 roku. 

Robert Powell wciąż pozostaje aktywny zawodowo. Mimo ukończenia 80 lat, Powell kontynuuje karierę w różnych dziedzinach.

Po niezapomnianej roli Jezusa, Powell wcielił się w postać Richarda Hannaya w filmie "39 stopni" i występował w wielu sztukach teatralnych. W 2018 roku pojawił się w serialu dokumentalnym Smithsonian Channel zatytułowanym "Prawdziwy Jezus z Nazaretu". Niedawno, w 2023 roku, wystąpił gościnnie w jednym z odcinków podcastowej serii science fiction "Doctor Who: Once and Future".

Aktor jest także cenionym narratorem audiobooków, w tym dzieł Agathy Christie. Jego charakterystyczny głos można usłyszeć w dokumentach historycznych, takich jak "Bodyguard Hitlera", "Historia Trzeciej Rzeszy" i "Sekrety II Wojny Światowej".

Poza pracą zawodową, Robert Powell angażuje się w działalność charytatywną i jest pasjonatem żeglarstwa. W wywiadach podkreśla, że najważniejsza jest dla niego rodzina – żona Barbara Lord, z którą jest żonaty od 1975 roku, oraz dzieci: Kate i Barney.

W jednym z wywiadów z 2023 roku, Powell podkreślił, że choć praca nadal jest ważna, to na pierwszym miejscu stawia rodzinę i sport. Aktor nie ma już ambicji zawodowych i jest zadowolony z dotychczasowego dorobku.

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Lech walczy o Ligę Mistrzów. Jak wygląda sytuacja Kolejorza?

Skargi związane z nieprawidłowościami w Prokuraturze Krajowej przyjęte w Europejskim Trybunale Praw Człowieka

Trump wkracza do akcji i przywraca porządek w stolicy USA

Kibice Lechii Gdańsk za Karolem Nawrockim. Donald Tusk nie ma powodów do radości [WIDEO]

Klaudia i Walentyn z „Rolnik szuka żony” wzięli ślub! Na ceremonii pojawiła się Marta Manowska"

Znany dziennikarz odchodzi z Wirtualnej Polski. Internauci pytają o powody

Siatkarze na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Świata

Bogucki o szansach prezydenckich projektów ustaw: są projekty aspiracyjne, które łączą wiele środowisk

PARP miała rządowy zakaz promowania środków z KPO dla branży HoReCa. Nie było konferencji o naborze wniosków

Już jutro Przemysław Czarnek będzie gościem Radia Republika o godz. 7:10

Flaga Bandery na PGE Narodowym. Czarnek: takie prowokacje muszą być karane więzieniem

Organizacja zrzeszająca część firm HoReCa wydała oświadczenie: chcieliśmy modernizacji hoteli

Nie żyje kandydat na prezydenta Kolumbii. Dwa miesiące temu został postrzelony

Kryzys TVP w likwidacji. Jesienią nie będzie konferencji ramówkowej

Drony leciały na Moskwę. Ukraińcy zaatakowali kilka regionów Rosji

Najnowsze

Lech walczy o Ligę Mistrzów. Jak wygląda sytuacja Kolejorza?

Klaudia i Walentyn z „Rolnik szuka żony” wzięli ślub! Na ceremonii pojawiła się Marta Manowska"

Patryk Słowik Wirtualna Polska

Znany dziennikarz odchodzi z Wirtualnej Polski. Internauci pytają o powody

Siatkarze na ostatniej prostej przed Mistrzostwami Świata

Bogucki o szansach prezydenckich projektów ustaw: są projekty aspiracyjne, które łączą wiele środowisk

Skargi związane z nieprawidłowościami w Prokuraturze Krajowej przyjęte w Europejskim Trybunale Praw Człowieka

Trump w Białym Domu

Trump wkracza do akcji i przywraca porządek w stolicy USA

Kibice Lechii za Nawrockim

Kibice Lechii Gdańsk za Karolem Nawrockim. Donald Tusk nie ma powodów do radości [WIDEO]