Przejdź do treści
22:05 Polski turysta zginął w Tatrach Słowackich po upadku spod szczytu Ganku
21:50 Toruń: Około 10 tysięcy osób przeszło w Marszu Milczenia po zabójstwie 24-letniej Klaudii
20:41 Włochy: Jedna osoba zginęła, dwie ranne podczas burzy koło Mediolanu
19:56 Tour de France: Mathieu van der Poel wygrał 2. etap i jest liderem
19:43 Francja: Pociąg Eurostar utknął na północy kraju, pasażerów zabierze inny pociąg
18:17 USA: Liczba ofiar śmiertelnych powodzi Teksasie wzrosła do 66
18:15 Polska: RCB wydało alert w związku ze zwiększonym zagrożeniem pożarowym lasów w części woj. lubuskiego, dolnośląskiego, mazowieckiego i lubelskiego
Radio Republika Europoseł Maciej Wąsik (PiS) będzie w poniedziałek gościem "Poranka w Radiu Republika". Początek o godz. 7:08
Wydarzenie Od poniedziałku 7.07 do piątku 11.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Trybunalskim przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Edyta Bartosiewicz świętuje 30-lecie płyty "Sen" i rusza w trasę

Źródło: Wojtek Dobrogojski/rockmetal.pl, CCA-SA 2.5 via Wikipedia Commons

Edyta Bartosiewicz w latach 90. była na absolutnym muzycznym topie. Jej płyta "Sen", wydana w 1995 roku, stała się przełomem w jej karierze. Po kilku latach obecności na szczytach popularności, artystka zniknęła ze sceny – w dużej mierze przez problemy z głosem. Choć Bartosiewicz wielokrotnie wracała z nowymi płytami, trudno było jej znaleźć miejsce na estradzie koncertowej. Teraz, po latach milczenia, artystka z radością ogłasza powrót, świętując 30-lecie wydania "Snu".

W poniedziałek wielkanocny, TVP (w likwidacji) zaprezentowała koncert Edyty Bartosiewicz z okazji tego jubileuszu. Wydarzenie miało miejsce 11 marca 2025 roku w Teatrze Wielkim w Warszawie, gdzie artystka zaprezentowała swoje największe przeboje w symfonicznych aranżacjach. Piosenki z "Snu", które wcześniej miały grungowy charakter, zyskały nową, baśniową jakość dzięki orkiestrze symfonicznej Sinfonia Varsovia, pod batutą Daniela Nosewicza. W całkowicie nowej odsłonie można było usłyszeć między innymi takie hity jak: "Urodziny""Sen""Ostatni""Opowieść" oraz "Zegar"

Na scenie towarzyszył jej również Michał Grymuza, który 30 lat temu nagrywał oryginalne partie gitarowe na album "Sen". Jego obecność była nie tylko muzycznym ukłonem w stronę przeszłości, ale także przypomnieniem o niezatartej jakości tej współpracy. Utwory, które pierwotnie brzmiały grungowo, otrzymały nowe aranżacje, nadając im pełniejszego, symfonicznego charakteru.

Artystka przyznała, że w 2002 roku, podczas nagrywania materiału na kolejną płytę, zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi związanymi z głosem. Teraz, po wielu latach, cieszy się powrotem do pełni sił i zapowiedziała, że wkrótce powróci na koncertowy szlak. Dla jej fanów to prawdziwa gratka – po tak długiej przerwie mogą liczyć na wyjątkową trasę koncertową "To jest mój sen", na której usłyszą największe hity artystki w wersji symfonicznej.

Źródło: Republika, TVP

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Siemoniak ogłasza: Polska przywraca kontrole na granicach

Wkrótce była żona Patryka Mikiciuka przerywa milczenie. Kaja Śródka: "Milczę, bo wiem więcej, niż mówię"

Gmyz: sprawa Czarneckiego świadczy o rosyjskich wpływach w polskim sektorze finansów

Lis repostuje: Hołownia to "ściera", Konfederacja to "nazistowska partia". Jest też o prezesie PiS

Krajewski: Polacy nie czują się dzisiaj bezpiecznie w swoim kraju!

Dominik Tarczyński wsparł mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego [ZDJĘCIA I WIDEO]

Podczas burzy zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne!

Andziaks znów w ciąży! Influencerka i Luka zostaną rodzicami po raz drugi

HIT DNIA

Prowokacja na konferencji prezesa PiS. Agresora wyprowadziła policja. FILM

Tonie statek handlowy ostrzelany na Morzu Czerwonym

TYLKO U NAS

TYLKO U NAS! Prezydent-elekt na meczu sparingowym ekstraklasowicza

Liczba ofiar powodzi w Teksasie zwiększa się!

HIT! Poseł Matecki o prowokacjach na granicy. Dopuszczają się tego Niemcy?!

Wielki transfer na warunkach Arsenalu. Arteta wyznacza deadline dla Gyokeresa

Panika Tuska i Giertycha. Stanowski i Ziemkiewicz gaszą Lisa o Hołownię. Odlot w TVP

Najnowsze

Siemoniak ogłasza: Polska przywraca kontrole na granicach

Krajewski: Polacy nie czują się dzisiaj bezpiecznie w swoim kraju!

Dominik Tarczyński wsparł mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego [ZDJĘCIA I WIDEO]

Podczas burzy zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne!

Andziaks znów w ciąży! Influencerka i Luka zostaną rodzicami po raz drugi

Wkrótce była żona Patryka Mikiciuka przerywa milczenie. Kaja Śródka: "Milczę, bo wiem więcej, niż mówię"

Gmyz: sprawa Czarneckiego świadczy o rosyjskich wpływach w polskim sektorze finansów

Lis repostuje: Hołownia to "ściera", Konfederacja to "nazistowska partia". Jest też o prezesie PiS