Przejdź do treści
19:15 Ryszard Cyba, który w 2010 roku zabił działacza PiS Marka Rosiaka, a drugiego poważnie ranił, zostanie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym - taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Wołowie
18:20 Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego
17:02 Sport: Historyczny wynik Igi Świątek - Polka zagra w półfinale Wimbledonu
16:10 RCB: Uwaga! 09-10.07 prognozowane intensywne opady deszczu. Przygotuj się na ewentualne podtopienia. Słuchaj poleceń służb i śledź komunikaty pogodowe - brzmi komunikat RCB wydany w środę przed godz. 16
16:00 W Sejmie odbywa się pierwsze posiedzenie Parlamentarnego Zespołu "Ruch Obrony Granic" - do Warszawy przyjechali wolontariusze ROG z całej Polski
14:46 IMGW: 4 stacje hydrologiczne z rekordem dobowego intensywnego opadu deszczu
14:18 Poznań: Dożywocie dla obcokrajowca m.in. za brutalne zabójstwo w Środzie Wlkp.
14:07 Świat: Grecja przestanie przyjmować wnioski o azyl dla migrantów przybywających na łodziach z Afryki
12:23 Politycy PiS o Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej: Inicjatywa przechodzi w fazę realizacji
12:09 ETPCz: Rosja dopuściła się łamania praw człowieka w Ukrainie
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Lipiec na talerzu: te sezonowe przysmaki działają jak naturalny detox! Jedz je, a twoje ciało ci podziękuje

Źródło: Silar, CCA-SA 3.0 via Wikipedia Commons

Lato w pełni, a razem z nim — królestwo świeżych warzyw i owoców. I choć o diecie mówi się najwięcej w styczniu, to właśnie lipiec jest najlepszym momentem na zdrowy reset organizmu. Dlaczego? Bo natura sama podsuwa nam to, co najlepsze – i najpyszniejsze.

1. Bób - proteinowy hit z ogródka

Mało kalorii, dużo błonnika i białka. Bób nie tylko syci, ale też wspiera metabolizm i układ nerwowy. A przy tym jest... po prostu uzależniająco dobry. W wersji solo, w sałatkach albo jako pasta do chleba – każda forma jest dobra.

2. Maliny i borówki - dla pięknej skóry i dobrego nastroju

Letnie owoce jagodowe to prawdziwa bomba antyoksydantów. Spowalniają starzenie się skóry, wspierają koncentrację i... poprawiają humor. A do tego zawierają niewiele cukru, więc można je jeść bez wyrzutów sumienia.

3. Ogórki, cukinia i pomidory - naturalne nawadnianie

Latem trzeba pić dużo wody – to wiadomo. Ale nawilżać organizm można też jedząc! Ogórki i cukinia mają ponad 90% wody, a pomidory to prawdziwy eliksir na serce i skórę. Najlepiej smakują teraz – prosto z krzaka lub warzywniaka.

4. Zioła i świeże przyprawy - małe dodatki, wielka różnica

Mięta chłodzi, bazylia wspomaga trawienie, natka pietruszki to bomba witaminy C. Wystarczy szczypta, by zwykłe danie zamienić w coś ekstra – i przemycić mnóstwo zdrowia bez wysiłku.

Sezonowo = zdrowo + taniej

Moda na jedzenie zgodne z kalendarzem to nie tylko trend z Instagrama. To realny sposób na to, by jeść zdrowiej, naturalniej i... taniej. Warzywa i owoce w szczycie sezonu mają więcej wartości odżywczych i są dostępne dosłownie wszędzie – od bazarków po markety.

 

Źródło: Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.

Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. 

Jesteśmy na Youtube: Bądź z nami na Youtube

Jesteśmy na Facebooku: Bądź z nami na FB

Jesteśmy na platformie X: Bądź z nami na X

Wiadomości

Marine Le Pen ofiarą systemu? Elity blokują jej start w wyborach

Znowu duży pożar, tym razem w Gliwicach

Kanclerz Niemiec mówi co dalej z kontrolami

Wellman nie spodobał się wpis znanego pisarza. Zapadł kolejny wyrok w głośnej sprawie

Koniec cichych dni między linią Ryanair a portem Modlin. Będzie 25 nowych tras

Spotkanie Zełenskiego z Leonem XIV. O czym rozmawiali?

Sąd zdecydował co dalej z Cybą

Kombinuje jak koń pod górę! Burza po wypowiedzi prof. Matczaka

Tomasz Duklanowski prezentuje jak wygląda „kontrola” na przejściu w Lubieszynie

Obrońcy granic alarmują! Trwa próba przepędzenia wolontariuszy ze Słubic

Rolnicze setki tysięcy pod strzechą ministra. Nowy regulamin nagród MRiRW daje szefowi resortu wolną rękę!

Karolina Pęk – złoto, pasja i serce drużyny.

SPRAWDŹ TO!

Alert RCB: intensywne opady deszczu w większości regionów Polski

W Sejmie spotkali się obrońcy polskich granic

Kompromitacja komisji ds. pedofilii. Szefowa nagrodziła samą siebie!

Najnowsze

Marine Le Pen ofiarą systemu? Elity blokują jej start w wyborach

Koniec cichych dni między linią Ryanair a portem Modlin. Będzie 25 nowych tras

Spotkanie Zełenskiego z Leonem XIV. O czym rozmawiali?

Sąd zdecydował co dalej z Cybą

Kombinuje jak koń pod górę! Burza po wypowiedzi prof. Matczaka

Znowu duży pożar, tym razem w Gliwicach

Kanclerz Niemiec mówi co dalej z kontrolami

Wellman nie spodobał się wpis znanego pisarza. Zapadł kolejny wyrok w głośnej sprawie