Kukiz mocno o narodowcach. "Szczerze przepraszam za wprowadzenie »narodowców« do Sejmu"

Artykuł

Paweł Kukiz postanowił publicznie przeprosić Polaków za ... narodowców. Po wczorajszej demonstracji środowisk narodowych przed Pałacem Prezydenckim, gdzie uczestnicy trzymali transparent np. z hasłem "Zdejmij jarmułkę, podpisz ustawę", Paweł Kukiz w ostrych słowach skomentował to zdarzenie. "Szczerze przepraszam za wprowadzenie »narodowców« do Sejmu" - pisze na Facebooku.

Kukiz pisze:

Szczerze przepraszam za wprowadzenie "narodowców" do Sejmu. Na swoje usprawiedliwienie - przed wyborami wiele środowisk domagało się sojuszu wszystkich sił antysystemowych - JOWowców, Wolnościowców, Narodowców. Niestety, "narodowcy" w obecnym kształcie okazują się być niebezpieczniejszymi dla Polski niż System. Na szczęście (w nieszczęściu) nie ma ich już dzisiaj w K'15. Mimo to jeszcze raz przepraszam. 
Hasło "zdejmij jarmułkę-podpisz ustawę" to retoryka przedwojennych bojówek skrajnej prawicy nie mająca niczego wspólnego z ideą Dmowskiego z czasów Konferencji Paryskiej. Żenada.

 

Ciekawić może fakt, dlaczego Pawłowi Kukizowi nie przeszkadzała kontrmanifestacja, na której powiewały .... czerwone sztandary? Tego Kukiz w żaden sposób nie skomentował! No cóż...

Źródło: Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy