Przejdź do treści
22:32 Prezydent Karol Nawrocki: akceptacja dla umowy z krajami Mercosur to katastrofa; panie premierze, trzeba budować mniejszość blokującą, a nie gadać
22:09 Holandia: samochód wjechał w tłum podczas parady świateł w Nunspeet; dziewięcioro rannych
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Zapiekanka meksykańska z mięsem mielonym i warzywami

Źródło: canva.com

Jeśli szukasz prostego i szybkiego przepisu na obiad, który zachwyci całą rodzinę, zapiekanka meksykańska z mięsem mielonym i warzywami to idealne rozwiązanie. To połączenie soczystego mięsa, aromatycznych przypraw i świeżych warzyw, zapieczonych pod warstwą roztopionego sera. Inspirowana klasycznymi smakami kuchni meksykańskiej, ta zapiekanka sprawdzi się na każdą okazję, od codziennego obiadu po spotkania z przyjaciółmi.

Przepis na zapiekankę meksykańską z mięsem mielonym i warzywami

Składniki:

  • 500 g mięsa mielonego (najlepiej wołowego lub drobiowego)
  • 1 puszka czerwonej fasoli (odsączona i przepłukana)
  • 1 puszka kukurydzy (odsączona)
  • 1 puszka krojonych pomidorów
  • 1 duża cebula (posiekana)
  • 2 ząbki czosnku (przeciśnięte przez praskę)
  • 1 czerwona papryka (pokrojona w kostkę)
  • 1 zielona papryka (pokrojona w kostkę)
  • 1 łyżka oleju
  • 1 łyżka przyprawy do taco (lub mieszanka kminu, papryki słodkiej, papryki ostrej, oregano)
  • 1 łyżeczka mielonego chili (opcjonalnie dla miłośników ostrzejszych smaków)
  • 200 g tartego sera (cheddar, mozzarella lub ulubiony ser)
  • Sól i pieprz do smaku
  • Świeża kolendra do dekoracji
  • Awokado i śmietana do podania (opcjonalnie)

Przygotowanie:

  1. Podsmażanie mięsa i warzyw: Na dużej patelni rozgrzej olej. Dodaj posiekaną cebulę i czosnek, smaż na średnim ogniu przez około 2-3 minuty, aż staną się miękkie i lekko zeszklone. Następnie dodaj mięso mielone i smaż, mieszając, aż będzie dobrze wysmażone i zacznie się rumienić. Dopraw przyprawą do taco, solą, pieprzem i chili.
  2. Dodawanie warzyw: Gdy mięso będzie gotowe, dodaj pokrojoną paprykę, odsączoną fasolę, kukurydzę oraz krojone pomidory. Wszystko dokładnie wymieszaj i gotuj na średnim ogniu przez około 5-7 minut, aż warzywa zmiękną, a smaki się połączą.
  3. Przygotowanie do pieczenia: Przełóż całą mieszankę do naczynia żaroodpornego, wyrównaj powierzchnię i posyp startym serem. Jeśli lubisz bardziej ciągnący ser, dodaj więcej mozzarelli.
  4. Pieczenie: Wstaw zapiekankę do piekarnika nagrzanego do 180°C i piecz przez około 20 minut, aż ser się rozpuści i lekko zrumieni.
  5. Dekoracja i podanie: Po wyjęciu z piekarnika udekoruj zapiekankę świeżą kolendrą. Podawaj z plasterkami awokado, łyżką śmietany oraz chrupiącymi nachosami lub tortillą.

Dlaczego warto wybrać tę zapiekankę?

Zapiekanka meksykańska z mięsem mielonym i warzywami to danie, które łączy w sobie wszystkie najlepsze elementy kuchni meksykańskiej w jednej formie. Jest pełna smaku, sycąca i łatwa do przygotowania. Co więcej, można ją modyfikować według własnych upodobań, dodając ulubione warzywa lub ostrzejsze przyprawy. Świetnie nadaje się również jako posiłek na drugi dzień – wystarczy podgrzać w piekarniku lub na patelni, a smakuje równie dobrze jak świeżo po przygotowaniu.

Spróbuj tego przepisu już dziś i przekonaj się, jak łatwo można przygotować pyszny obiad w meksykańskim stylu, który zachwyci całą rodzinę!
Źródło: Republika

Wiadomości

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Ostrzeżenie na święta Bożego Narodzenia. Taka jest ich natura

Kolejny świetny sondaż dla Karola Nawrockiego. Na nic się zdały hejterskie ataki

Szokujący sondaż. Ugrupowanie Brauna rośnie kosztem Konfederacji

"To jest groteska, to jest żenujące". Stefaniuk o mailu do prześladowanej urzędniczki

Zatrzymania ws. hejtu po śmierci 11-latki z Jeleniej Góry

Nawrocki: Panie Premierze, trzeba budować mniejszość blokującą ws. Mercosur, a nie gadać

Ziobro: mamy do czynienia z pełzającym zamachem na polskie sądownictwo

Poseł odniosła obrażenia w trakcie obrony TVP. Prokuratura nie widzi problemu

Ostrzeżenie IMGW przed opadami marznącymi w ośmiu województwach

Marianna Schreiber zaczyna nowe studia!

Zderzenie dwóch pociągów na WKD Warszawa Śródmieście. Ranni trafili do szpitala

Stare plastikowe butelki można wykorzystać do produkcji leków na raka!

"W te święta samodzielna deportacja to najlepszy prezent". Trump ma "prezent" dla nielegalnych migrantów

Romanowski: Żurek i cała szajka Tuska dostali dwa potężne ciosy

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

"To jest groteska, to jest żenujące". Stefaniuk o mailu do prześladowanej urzędniczki

Zatrzymania ws. hejtu po śmierci 11-latki z Jeleniej Góry

Karol Nawrocki

Nawrocki: Panie Premierze, trzeba budować mniejszość blokującą ws. Mercosur, a nie gadać

Ziobro: mamy do czynienia z pełzającym zamachem na polskie sądownictwo

rosyjski atak

Ostrzeżenie na święta Bożego Narodzenia. Taka jest ich natura

Karol Nawrocki

Kolejny świetny sondaż dla Karola Nawrockiego. Na nic się zdały hejterskie ataki

Szokujący sondaż. Ugrupowanie Brauna rośnie kosztem Konfederacji