Kubuś Puchatek kontra Moskwa. Polska ambasada komentuje wpis rosyjskiego MSZ

Artykuł
Z małego rozumku czasem biorą się myśli, o których wielkie głowy zapominają
Fot. flickr.com/David Greenwald

„Kiedy jest się Misiem o Bardzo Małym Rozumku i Myśli się o Rozmaitych Rzeczach, to okazuje się czasami, że rzeczy, które zdawały się bardzo proste, gdy miało się je w głowie, stają się całkiem inne, gdy wychodzą z głowy na świat i inni na nie patrzą” – cytatem z A. A. Milnego skomentowała polska ambasada na Ukrainie wpis rosyjskiego MSZ, w którym Moskwa ponownie uzurpowała sobie prawo do władzy nad Kijowem.

We wtorkowym wpisie na Twitterze rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wspomniało zawartą 18 stycznia 1654 roku tzw. ugodę perejesławską, na mocy której Ukraina została poddana władzy rosyjskiego cara. „Tego dnia w 1654 roku Rada Perejesławska jednogłośnie zagłosowała za ponownym zjednoczeniem Rosji i Ukrainy” – napisał rosyjski resort spraw zagranicznych.

Czytaj: USA. Blinken apeluje o dyplomatyczne rozwiązanie kryzysu rosyjsko-ukraińskiego

Do posta został dołączony krótki cytat z Władimira Putina: „ta historyczna data przypomina raz jeszcze o przeznaczeniu dwóch bratnich narodów, splecionych ze sobą przez wieki”.

Wpis rosyjskiego ministerstwa ironicznie skomentowała ambasada Polski na Ukrainie: „Tego dnia w 1882 roku urodził się A. A. Milne. Kubuś Puchatek powiedział kiedyś: Kiedy jest się Misiem o Bardzo Małym Rozumku i Myśli się o Rozmaitych Rzeczach, to okazuje się czasami, że rzeczy, które zdawały się bardzo proste, gdy miało się je w głowie, stają się całkiem inne, gdy wychodzą z głowy na świat i inni na nie patrzą” – napisała polska placówka.

Źródło: dorzeczy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy