Kto zastąpi Heynena? Polscy siatkarze będą mieć nowego selekcjonera

Artykuł
Vital Heynen powoli żegna się z kadrą. Na liście następców są same legendy
Fot:Twitter/Vital Heynen

Brąz mistrzostw Europy to prawdopodobnie ostatni sukces kadry siatkarzy pod wodzą Belga Vitala Heynena. Sam prezes PZPS Jacek Kasprzyk informował, że umowa ze szkoleniowcem nie będzie przedłużona. Rodzi się pytanie, kto będzie nowym selekcjonerem?

Pierwszym kandydatem jest Nikola Grbić. Legendarny Serb ostatnio zmienił pracodawcę i został trenerem Sir Safety Perugia. W siatkówce jest jednak możliwość prowadzenia zarówno klubu, jak i reprezentacji. Zainteresowany objęciem sterów reprezentacji Polski jest także legendarny włoski siatkarz Lorenzo Bernardi. Włoch ma spore doświadczenie klubowe, jednak nigdy nie pracował z reprezentacjami.

Możliwy jest także powrót Andrei Anastasiego. To on prowadził kadrę Polski w latach 2011-2013, kiedy to Polacy wygrali ligę światową i doskoczyli do czołówki globu. Do reprezentacji Polski jest przymierzany również były asystent Anastasiego w kadrze Biało-czerwonych tzn. Andrea Gardini. Ten trener prowadził już dwa polskie kluby, a obecnie jest szkoleniowcem Jastrzębskiego Węgla.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy