Książka „Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła”

Artykuł
Autorem przeważającej części zdjęć do książki jest Ks. Prof. Waldemar Chrostowski.
Wikimedia Commons

Książka to nie tylko szczegółowy opis życia Apostoła Narodów na tle realiów epoki, w której żył, lecz także duchowy fresk ukazujący jego osobowość oraz misję i dzieło, które pozostawił.

Poczynając od dzieciństwa w Tarsie, poprzez młodość w Jerozolimie, przemianę pod Damaszkiem i wytężoną działalność misyjną, książka pomaga zrozumieć Czytelnikowi wybory, których św. Paweł niestrudzenie dokonywał, zwłaszcza gdy stał się apostołem Jezusa Chrystusa i mężnie głosił Dobrą Nowinę. Ukazując narastające napięcia i konflikty, przedstawia jego wrogów oraz fałszywe oskarżenia i donosy, a także pełne niebezpieczeństw podróże, uwięzienie w Jerozolimie i Cezarei Nadmorskiej, dramatyczną podróż do Rzymu i męczeńską śmierć w Rzymie.

W Drugim Liście do Tymoteusza, przeczuwając bliską śmierć, św. Paweł napisał: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”. Dzięki książce ks. prof. W. Chrostowskiego uzyskujemy pewność, że św. Paweł jeszcze „nie ukończył biegu”, bo jego dzieło cały czas promieniuje z wielką mocą.

Nowe, rozszerzone wydanie książki Święty Paweł. Biografia. Na rozdrożach synagogi i Kościoła.” zostało opatrzone znaczną ilością zdjęć oraz ilustracji, w tym map. Autorem przeważającej części zdjęć do książki jest Ks. Prof. Waldemar Chrostowski. Fotografie zostały wykonane podczas licznych pielgrzymek autora publikacji do miejsc w których żył i przebywał Św. Paweł.

 w._pawe._biografia__okadka_670

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy