Książę William w Rzeszowie! Wiemy, co syn króla Karola III robił na Podkarpaciu

Artykuł
Ministerstwo Obrony Narodowej @MON_GOV_PL

W 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył Książę William. W spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami uczestniczył wicepremier szef MON Mariusz Błaszczak.

"W 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie odbyło się spotkanie wicepremiera Błaszczak oraz Jego Królewskiej Wysokości, Księcia Wilhelma z żołnierzami Wojska Polskiego i Sił Zbrojnych Wielkiej Brytanii", czytamy we wpisie MON na Twitterze.

Jak podkreślono, obecnie w Polsce przebywa ok 400 żołnierzy brytyjskich, których większośc rozlokowana jest na południowym-wschodzie kraju. "Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt. Jestem dumny z tego, że w obecności Księcia Walii, Jego Królewskiej Wysokości mogę podziękować żołnierzom brytyjskim i polskim za wspólną służbę na polskiej ziemi", powiedział Błaszczak podczas spotkania z Williamem i żołnierzami cytowany przez MON.

"Od grudnia 2021 r. do sierpnia 2022 r. w Polsce przebywał pododdział wojsk inżynieryjnych z Wielkiej Brytanii, który współpracował z Wojskiem Polskim w zakresie wzmacniania granicy z Białorusią. Od czerwca 2022 r. w Polsce stacjonuje brytyjski system obrony przeciwlotniczej Sky Sabre", przypomniało w osobnym wpisie MON.

Źródło: PAP/MON

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy