Kryzys w hiszpańskiej policji. Funkcjonariuszom zaczyna brakować mundurów

Artykuł
Hiszpańskiej policji grozi brak mundurów
Canva

Hiszpańskiej policji grozi odzieżowy kryzys – alarmują związki zawodowe policjantów SUP. Niewykluczone, że wkrótce funkcjonariusze będą musieli patrolować ulice w cywilnych ubraniach, z powodu problemów z wymianą zniszczonej odzieży służbowej – ostrzegają związki na Twitterze.

„Pracujemy w ubraniu w złym stanie - wytartym, zniszczonym i porozrywanym” – wyjaśnia SUP w opublikowanym nagraniu. Związkowcy domagają się środków na odnowienie potrzebnej do pracy odzieży.

Według dziennika „La Razon” policjanci „patrolują ulice w oberwanych mundurach z zatartymi literami, w spranych lub podartych spodniach i rozpadających się półbutach”. Zdaniem gazety źródłem problemu jest niesprawna aplikacja komputerowa, za pomocą której policjanci zgłaszają konieczność wymiany odzieży służbowej z powodu zużycia wynikającego z pracy. Od początku pandemii Covid-19 aplikacja nie pozwala na składanie zamówień.

Czytaj: Hiszpania. Chaos komunikacyjny po intensywnych opadach śniegu

Jak podaje dziennik, trudności z odzieżą służbową dotknęły policjantów w całym kraju, ale szczególnie w patrolujących ulice wydziałach ds. bezpieczeństwa obywatelskiego, a zwłaszcza w operacyjnych jednostkach interwencyjnych (UIP).

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy