Krwawy czwartek w Kazachstanie. Żołnierze strzelają do protestujących

Trwa strzelanina na Placu Republiki w Ałmaty; żołnierze kierują ogień na uczestników zamieszek - podała w czwartek agencja TASS, powołując się na świadków.
- Strzały na placu nie milkną od 15 minut, strzelają do ludzi, którzy przyszli na plac z bronią, strzelają też do samochodów. Są ranni, co do zabitych nie jest jasne, tam nie można podejść - relacjonował świadek.
PILNE‼️ Według miejscowych mediów w centrum miasta Ałmaty od 20 minut trwa strzelanina i słychać wybuchy.
— Biełsat (@Bielsat_pl) January 6, 2022
@tassagenxy informuje też o rannych i o tym, że na miejscu wciąż znajdują się protestujący, którzy są wzywani do rozejścia się
zdj. z Ałmaty @orda.kz pic.twitter.com/MVPRpLcIkF
Rozmówcy TASS potwierdzili, że wielu wojskowych otoczyło plac i rozpoczęło operację specjalną nie wychodząc z samochodów. Wzywają uczestników zamieszek do opuszczenia placu.
Czytaj: Kazachstan w ogniu. Odcięto głowę funkcjonariusza, rośnie liczba ofiar
#Ałmaty: W nocy w mieście zaczęły się grabieże w sklepach.
— Biełsat (@Bielsat_pl) January 6, 2022
Wcześniej w kraju wprowadzono stan wyjątkowy, a w mieście przez głośniki ogłoszono "oczyszczania miasta z elementów wzniecających niepokoje"
????https://t.co/eAOCUkkyvI pic.twitter.com/caTLMIMN90
https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2FBielsat_pl%2Fstatus%2F1479016941750829057&widget=Tweet
‼ Strzały i krzyki na ulicach Ałmaty.
— Biełsat (@Bielsat_pl) January 6, 2022
Od wczoraj, na polecenie prezydenta kraju, prowadzona jest "operacja antyterrorystyczna" przeciwko protestującym. Tak wyglądała noc w największym mieście ????????Kazachstanu https://t.co/c93iSrFkHB pic.twitter.com/sfw10YV9If
Polecamy Komisja Zbigniew Ziobro
Wiadomości

Prezydent Nawrocki odniósł się do rozporządzenia Waldemara Żurka. "To prosta droga do zniszczenia zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości"
AfD cieszy się coraz większym poparciem. Ugrupowanie zyskuje na rosnącym niezadowoleniu z rządów Merza
Lubnauer obwinia Kościół i prawicę za blamaż "edukacji zdrowotnej". Wiceszefowa MEN chce, aby ten przedmiot był obowiązkowy.
Kwestionowanie powojennych granic i prawa do odszkodowań dla ocalałych ofiar polskich. "W Niemczech nastroje brunatno-imperialne mają się doskonale"
Najnowsze

Prezydent Nawrocki odniósł się do rozporządzenia Waldemara Żurka. "To prosta droga do zniszczenia zaufania obywateli do wymiaru sprawiedliwości"

Nowa audycja w Radiu Republika w najbliższą sobotę. Do rozmowy ze słuchaczami w programie "Tu się mówi" zaprasza Adrian Klarenbach

Polska wysoko w rankingu UEFA! Wygrane naszych klubów dają realną szansę na awans

Redukcja dopłat dla rolników – planowane stawki na 2025 r. będą niższe niż w 2023 r.

Zmarła legendarna angielska aktorka Patricia Routlege - legendarna Pani Bukiet

AfD cieszy się coraz większym poparciem. Ugrupowanie zyskuje na rosnącym niezadowoleniu z rządów Merza

Lubnauer obwinia Kościół i prawicę za blamaż "edukacji zdrowotnej". Wiceszefowa MEN chce, aby ten przedmiot był obowiązkowy.
