Krótkie łańcuchy, mróz, brak zadaszenia. W takich warunkach przetrzymywał psy właściciel hodowli

Artykuł
policja.pl

18 owczarków odebrali 50-letniemu właścicielowi hodowli policjanci, którzy przeprowadzili kontrolę po otrzymanym zgłoszeniu. Znaczna część zwierząt była przetrzymywana na zbyt krótkich łańcuchach, na mrozie była przywiązana do drzew i urządzeń gospodarczych bez żadnego zadaszenia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na terenie jednego z gospodarstw położonych w gminie Poniatowa dochodzi do znęcania się nad zwierzętami. Na miejsce mundurowi skierowali się wspólnie z inspektorem do spraw ochrony zwierząt oraz powiatowym lekarzem weterynarii.

Właściciel gospodarstwa prowadził hodowlę około 60 owczarków. Jak się okazało, znaczna część zwierząt była przetrzymywana na zbyt krótkich łańcuchach. Psy były przywiązane na terenie posesji m.in. do drzew i urządzeń gospodarczych. Nad zwierzętami nie było nawet żadnego zadaszenia. Psy nie miały gdzie się schować, nawet w przypadku obfitych opadów śniegu.

Powiatowy lekarz weterynarii zdecydował o odebraniu właścicielowi 18 psów, które wymagały natychmiastowej opieki weterynaryjnej.

Właściciel hodowli oświadczył policjantom, że nie widzi nic złego w takim trzymaniu swoich zwierząt.

Zebrany materiał dowodowy posłuży do przedstawienia zarzutów znęcania się nad zwierzętami. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

psy_670_01

Źródło: policja.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy