Królowa Elżbieta II się zasmuci. Anglia pokonana! Węgry na czele tabeli

Artykuł
Twitter/UEFA Nations League

Znamy rozstrzygnięcia pierwszej serii spotkań w grupie „śmierci". Sensacyjny rezultat padł w Budapeszcie, gdzie Węgrzy pokonali Anglię (1:0) i tym samym objęli prowadzenie w tabeli. Drugi wieczorny mecz zapowiadany był jako hit, jednak zarówno Niemcy jak i Włosi nie zagrali tego dnia na 100%, a pojedynek zakończył się podziałem punktów (1:1).

W spotkaniu na Puskas Arena zobaczyliśmy starcie dwóch, niedawnych rywali Polaków, z eliminacji do Mistrzostw Świata. Węgrzy sprawili nie lada niespodziankę i  sensacyjnie pokonali Anglię 1:0. Zwycięstwo w Budapeszcie gospodarzom zapewnił Dominik Szoboszlai, który precyzyjnym uderzeniem z rzutu karnego pokonał bramkarza Synów Albionu.

Pojedynek pomiędzy Włochami, a Niemcami zapowiadany był jako hit, jednak w praktyce kibice nie uświadczyli wielu emocji. Obie drużyny potraktowały ten mecz wręcz sparingowo, a bramki padły w końcówce spotkania.

Na pierwszą z nich musieliśmy czekać równo 70. minut. Wówczas wynik meczu w Bolonii otworzył Lorenzo Pellegrini. Kilka chwil później golem odpowiedział pomocnik Bayernu Monachium, Joshua Kimmich.

Reasumując, widywaliśmy lepsze mecze Włochów, widywaliśmy również ciekawsze spotkania Niemców i wreszcie widywaliśmy lepsze mecze Włochów z Niemcami.

W efekcie kolejny dzień przynosi kolejne niespodziewane rozstrzygnięcia. Wczoraj sensacyjnym liderem grupy zostali Czesi - dziś w ich ślady poszli Węgrzy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy