„Król tygrysów” Joe Exotic czeka na nowy wyrok

Artykuł
Santa Rosa County Jail

Sędzia federalny ma wydać nowy wyrok dla „Króla Tygrysów” Joe Exotica po tym, jak sąd apelacyjny orzekł, że wyrok więzienia, który odsiaduje za morderstwo na zlecenie, powinien zostać skrócony.

Chociaż zwolennicy Joe Exotic (którego prawdziwe nazwisko brzmi Joseph Maldonado-Passage) domagają się jego uwolnienia, jest to mało prawdopodobne. Wytyczne federalne sugerują karę od 17 i pół roku do 22 lat więzienia.

Maldonado-Passage miał uczestniczyć w ogłoszeniu wyroku w Oklahoma City po tym, jak sędzia zatwierdził jego przeniesienie z federalnego centrum medycznego w Butner w Północnej Karolinie. W zeszłym miesiącu prawnicy byłego opiekuna zoo w Oklahomie powiedzieli, że odkłada on leczenie raka prostaty do czasu ponownego wydania wyroku.

Były opiekun zoo został skazany w styczniu 2020 r. na 22 lata więzienia po tym, jak został skazany za próbę zatrudnienia dwóch mężczyzn do zabicia działaczki na rzecz zwierząt Carole Baskin. Trzech sędziów 10. Okręgowego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych zgodziło się z Maldonado-Passage, że sąd powinien był traktować je jako jeden zarzut i wyrok, ponieważ obaj wynajęci mieli ten sam cel: zabicie Baskin.

Prokuratorzy powiedzieli, że Maldonado-Passage zaoferował 10 tys. dolarów tajnemu agentowi FBI za zabicie Baskin podczas spotkania w grudniu 2017 roku. Na nagraniu słychać, jak powiedział agentowi: „Po prostu podążaj za nią na parking w centrum handlowym, po prostu ją zabij i odjedź”. Adwokaci Maldonado-Passage powiedzieli, że ich klient nie mówił poważnie.

Maldonado-Passage, który utrzymuje, że jest niewinny, został również skazany za zabicie pięciu tygrysów, sprzedaż młodych tygrysów i fałszowanie zapisów dotyczących dzikich zwierząt. Jego prawnicy domagają się niższej kary niż wymagają tego wytyczne, zarzucając „manipulację wyrokami i skandaliczne postępowanie rządu”.

„Od decyzji podjętych na początkowych etapach śledztwa, poprzez oskarżanie o decyzje, aż po nadgorliwe zalecenia dotyczące wyroków, jedno pozostaje jasne: w tej sprawie chodziło o zrobienie wszystkiego, aby umieścić pana Maldonado-Passage za kratkami tak długo, jak to możliwe” – napisał prawnicy.

Źródło: Foxnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy