Kraska o paszportach szczepień: dobry pomysł, jeśli mielibyśmy wiele dostępnych szczepionek

Artykuł
Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideo
Pixabay.com/@viarami

Gościem w porannym paśmie na naszej antenie był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W rozmowie poruszony był m.in. temat paszportów szczepień oraz produkcji szczepionek w Polsce.

- Wiele firm zadeklarowało, że szczepionek w kwietniu będzie o wiele więcej. Widzimy, że to przyśpieszenie jest o wiele większe, niż był pierwotnie zakładane. Z tego powodu chcemy zwiększyć ilość punktów, które będą mogły szczepić Polaków. Im więcej obywateli  wyszczepimy, tym szybciej pokonamy pandemię - oznajmił wiceminister zdrowia.

- Chcielibyśmy, aby w Polsce była produkcja szczepionek. Wtedy ten dostęp i logistyka byłaby prostsza, ale w tej chwili koncentrujemy się na 3 fali - dodał.

Według Waldemara Kraski paszporty szczepień nie byłyby dobrym pomysłem w Polsce 

- To byłby dobry pomysł, jeśli mielibyśmy tych szczepionek dostępnych bardzo dużo, aby każdy kto chciał z tej szczepionki mógł skorzystać. Niestety teraz takiej sytuacji nie mamy, ponieważ po kolei szczepimy odpowiednie grupy wiekowe. Myślę że jest dużo czasu, kiedy Unia Europejska się do tego ustosunkuje, nie wszystkie kraje są jednomyślnie - stwierdził. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy