Kraska: Jedyną bronią w tej chwili są szczepienia

Artykuł
Waldemar Kraska
gov.pl

Gościem Adriana Stankowskiego w programie „Republika Po Południu” był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Tematem programu była sytuacja epidemiologiczna w Polsce oraz strategia rządu walki z Covid-19.

Kraska podkreślił, że sytuacja jest dość trudna i poważna, co wynika z ilości osób, które wymagają hospitalizacji oraz osób, które umierają i przegrywają walkę z koronawirusem. Dodał także, że codziennie nowych osób przyjmowanych do szpitali jest coraz więcej.

Równocześnie wiceminister zaznaczył, że „jeżeli chodzi o ilość nowych dziennych zakażeń, to wydaje się, że osiągnęliśmy pewną stabilizację w tej chwili”.

Kraska odniósł się także do tematu Narodowego Programu Szczepień oraz zachorowalności osób niezaszczepionych. Według przedstawionych przez niego danych 9 na 10 osób zakażonych jest niezaszczepionych, a kolejno 95 i 94 osoby na 100 w przypadku hospitalizacji i zgonów nie poddały się szczepieniu.

Gość programu zauważył, że na Podhalu górale rozpoczynają masowe szczepienia, a wzrost szczepień w ostatnim czasie osiąga poziom 30 proc. Dodał także, że dawkę przypominającą przyjęło już ok. 3,5 mln osób.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podkreślił również, że „jedyną bronią w tej chwili są szczepienia”.

„Od początku uważałem, że szczepienia powinny być dobrowolne i bezpłatne. Pokazywanie korzyści, jakie są z zaszczepienia się, jest lepsze niż przymus. Nie wiem, jak będzie można wyegzekwować taki przymus” - odniósł się Kraska do projektu polityków Lewicy

Źródło: portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy