Krajewski w Republice: Musimy doinwestować służby specjalne [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

Komisja ds. Służb oficjalnie zwróciła się do rządu o zabezpieczenie 150 mln zł na dodatkowe zadania związane z minimalizację zagrożeń ze strony Rosji. Jest to związane z wojną na Ukrainie – mówił na antenie Telewizji Republika wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych Jarosław Krajewski.

Jak tłumaczył poseł Krajewski, członkowie komisji od początku wojny zdają sobie sprawę z tego, że służby specjalne muszą uzyskać dodatkowe pieniądze.– Wydarzenia, których jesteśmy świadkiem, zmuszają nas do wzmocnienia służb wywiadowczych w taki sposób, żebyśmy mieli sprawdzone, wiarygodne informacje, które będą dawały nam bezpieczeństwo – tłumaczył. – Bedą też budowały wizerunek Polski na arenie międzynarodowej. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach nie można oszczędzać na bezpieczeństwie.

Dodał, że dodatkowe pieniądze dla służb będzie można przyznać przy okazji nowelizacji budżetu na 2022 r. – Odpowiedzialni politycy zdają sobie sprawę z tego, że musimy myśleć zarówno o zakupie sprzętu, jak również o wzmocnieniu personalnym służb specjalnych – tłumaczył.

W opinii wiceprzewodniczącego komisji punktem odniesienia dla Polski powinny być państwa takie jak Hiszpania. – Ale również musimy porównywać się do innych państw Europy Środkowej – ile wydają one na służby specjalne w odniesieniu do PKB czy liczby mieszkańców – tłumaczył. – Nie może być tak, że np. Rumunia wydaje na służby specjalne więcej niż Polska.

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy w oknie poniżej.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy