Krajewski: Polityka musi zejść na dalszy plan. Zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze

Artykuł
Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideo
Pixabay.com/@coyot

Gośćmi Marcina Bąka w programie „Republika po południu” byli: Karolina Pawliczak z Nowej Lewicy, Stanisław Bukowiec z Porozumienia oraz Stefan Krajewski z PSL.

Zdaniem Stanisław Bukowiec, aby zapobiec dużej liczbie zgonów trzeba stosować się do panujących obostrzeń sanitarnych oraz skorzystać z Narodowego Programu Szczepień.

- Każdy zgon jest przykrą informacją. Oczywiście trzeba wziąć na to poprawkę, że te wyniki to jest suma dni świątecznych, kiedy raporty o zgonach były dużo niższe - stwierdził.

- Zakażeni zbyt późno proszą o hospitalizację. Wszystkim jest potrzebny dystans i izolacja. Musimy się do tego stosować. Musimy się także szczepić - dodał.

Karolina Pawliczak także uważa, że priorytetem jest większa częstotliwość szczepień obywateli. 

- Dziś mamy kolejny, bardzo tragiczny bilans, zwiększa się tempo umieralności. My od początku mówimy, że trzeba zwiększyć liczbę szczepień. Sytuację mamy bardzo trudną. Epidemia nie ma barw politycznych. Musimy wszyscy z tym walczyć oznajmiła.

Stefan Krajewski podkreślał, że ważną rolę stanowi współpraca, ponieważ "zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze".

- Trzeba włączać samorządy, trzeba współpracować. Wszystkim nam zależy, aby uporać się z pandemią. Okazuje się, że jeśli nie robi się testów, to tak na prawdę nie wiemy jak wygląda sytuacja - powiedział.

- Zdaję sobie sprawę, że wszyscy mają serdecznie dość. Myślę, że społeczeństwo w większości zachowuje odpowiedzialność. Polityka musi zejść na dalszy plan, bo zdrowie i życie Polaków jest najważniejsze - tłumaczył.

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy