Kradł seniorom karty płatnicze i wypłacał gotówkę z bankomatów!
Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych straciły starsze osoby, które zaufały 48-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Rybnika. Mężczyzna nawiązywał kontakt z seniorami, a podczas wizyt w ich mieszkaniach kradł karty płatnicze, z których następnie wypłacał gotówkę.
Ujęty 48-latek był poszukiwany listem gończym, mundurowi z wydziału kryminalnego odzyskali część zrabowanych pieniędzy – poinformowała w środę rybnicka komenda.
„Sprawca działał według pewnego schematu. Najpierw nawiązywał kontakt z osobami starszymi i wzbudzał ich zaufanie. Często odwiedzał ich w mieszkaniach, a gdy pojawiała się okazja, kradł portfele swoich nowych znajomych. Następnie wyjmował z nich karty płatnicze i wypłacał pieniądze z bankomatów. Gdy osiągał limit wypłat gotówki, kupował telefony komórkowe, które później zastawiał w lombardach” - podała Komenda Miejska Policji w Rybniku.
Jak szacują policjanci, ofiary 48-latka straciły przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci odzyskali i zabezpieczyli część skradzionego majątku.
Polecamy Sejm. Wybór Marszałka
Wiadomości
Najnowsze
Tysiące ludzi na premierze „Dziejów Polski” w Krakowie. Wielki dzień prof. Andrzeja Nowaka! [FOTORELACJA]
Jakubiak: Czarzasty to nie jest marszałek tego Sejmu, tylko marszałek Donalda Tuska
Ponad 1 tys. interwencji strażaków i 32 tys. domów nadal bez prądu po ataku zimy!