Korzyści materialne za zaszczepienie się. Firma obiecuje pracownikom pieniądze

Artykuł
Testy prowadzone są od 17 sierpnia 2020 r.
Fot. Pexels/ Karolina Grabowska

Rzeczniczka spółki Nad`a Chattova poinformowała, że każdy zaszczepiony przeciw Covid-19 pracownik firmy górniczej OKD (Kopalnie Ostrawsko-Karwińskie) w Czechach otrzyma 3000 koron, czuli około 530 zł.

W ramach uruchomionego w piątek programu motywacyjnego pracownik OKD za okazaniem świadectwa szczepień otrzyma dodatek w wysokości 3000 koron. Program ma być kontynuowany do końca 2021 r.

- Chcemy zmotywować naszych pracowników do myślenia o swoim zdrowiu oraz bezpieczeństwie ich rodzin i współpracowników. Ubieganie się o dodatek motywacyjny jest całkowicie dobrowolne, a pracownicy mogą go wykorzystać na przykład na zasłużony odpoczynek, który jest nam wszystkim potrzebny w tych trudnych czasach - powiedziała prezes zarządu OKD Vanda Stańkova.

Testy na COVID-19

Pracownicy, którzy przedstawią zaświadczenie o szczepieniu, nie będą już musieli poddawać się regularnym testom na nosicielstwo koronawirusa. Testy prowadzone są od 17 sierpnia 2020 r., a ich liczba przekroczyła już 92 tys.

- Środki przeznaczone na motywację załogi będą pochodzić z finansowania przewidzianego na testy. To nie tylko koszty samych testów i ich wykonania, ale także praca administracyjna wielu osób, które będą mogły wrócić do zwykłych obowiązków - podkreślił dyrektor operacyjny OKD David Hajek.

W spółce OKD, która jest jedynym producentem węgla kamiennego w Czechach, po zwolnieniach pracowników i zamknięciu poszczególnych kopalń i szybów pracuje obecnie 2800 osób. Dodatkowo spółka zatrudnia około 800 osób poprzez firmy zewnętrzne.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy