Korupcja przy legalizacji pracy cudzoziemców. CBA zatrzymało urzędniczkę

Artykuł
Urzędniczka przyjęła korzyści majątkowe za przyśpieszone rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę cudzoziemców
Fot. CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby uczestniczące w procederze legalizacji pracy cudzoziemców w zamian za korzyści majątkowe.

Szczecińska Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzi wspólnie z Prokuraturą Regionalną w Szczecinie postępowanie dotyczące podejrzenia wręczania oraz przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za spowodowanie przyspieszonego i pozytywnego rozpatrzenia wniosków o zezwolenia na pracę cudzoziemców. W związku z powziętymi ustaleniami funkcjonariusze CBA zatrzymali dwie kobiety, w tym urzędniczkę Oddziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie oraz przedsiębiorca zajmującą się profesjonalnie pomocą w sporządzaniu i składaniu wniosków o legalizację pobytu i zezwoleń na pracę cudzoziemców na terytorium RP. Czynności miały miejsce na terenie Koszalina, Darłowa oraz Domasławic.

Jak ustalili śledczy zatrzymana urzędniczka w 2019 r. przyjęła szereg korzyści majątkowych zarówno w formie rzeczowej, jak i pieniężnej, w zamian za przyśpieszone i pozytywne rozpatrzenie wniosków o zezwolenia na pracę i pobyt cudzoziemców. Jednocześnie przeprowadzono przeszukania w miejscach pracy oraz zamieszkania zajmowanych przez zatrzymane i inne osoby mogące mieć związek z przestępczym procederem. Kobiety zostaną doprowadzone do Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, gdzie usłyszą zarzuty.

To pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe.

Źródło: CBA

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy