Koronawirus zebrał swoje żniwo. W Polsce zmarło kilkaset lekarzy i pielęgniarek
W Polsce zmarło dotąd 75 235 osób z COVID-19, wśród nich m.in. 231 lekarzy i 188 pielęgniarek – wynika z danych udostępnionych przez Ministerstwo Zdrowia.
Koronawirus przyczynił się także do śmierci m.in. 50 dentystów, 22 położnych, 19 farmaceutów, 6 fizjoterapeutów, 6 ratowników medycznych i 5 diagnostów laboratoryjnych.
Wśród 2 881 948 potwierdzonych od początku epidemii w Polsce przypadków zakażenia SARS-CoV-2, 29 506 dotyczy lekarzy, 72 593 pielęgniarek, a także 11 100 fizjoterapeutów.
Koronawirusa wykryto także m.in. u 7212 położnych, 3637 ratowników medycznych, 3634 farmaceutów, 3286 dentystów i 2549 diagnostów laboratoryjnych.
Najnowsze
Odbudowa Ukrainy bez Prezydenta RP? „To niezrozumiałe, powinniśmy pokazać jedność”
Tuskowej minister nie pasuje tempo przyznawania medali dla seniorów. Jest odpowiedź
Jest propozycja dwóch lokalizacji stałej bazy wojskowej USA w Polsce. Co z jej kosztem?