Przejdź do treści
15:25 Austria: rozpoczął się demontaż punktów przyjmowania migrantów na granicach z Węgrami i Słowenią. Stało się to możliwe dzięki ograniczeniu nielegalnej migracji z południa Europy
14:48 Warszawa: W weekend zmiany na Alejach Jerozolimskich w okolicy Dworca Zachodniego
14:10 IMGW: W sobotę będzie ciepło, do 31 st. C na południu i zachodzie kraju. W niedzielę wietrznie i przelotny deszcz
13:54 Janusz Kowalski (PiS) o aferze KPO: To, co się wydarzyło to jest granda. Zgłosimy to do CBA
13:49 Ukraina: Nocne ataki rosyjskich dronów w różnych częściach kraju
12:53 Chiny: Co najmniej 10 osób zginęło w wyniku powodzi na północnym zachodzie kraju
12:42 Jarosław Kaczyński o środkach z KPO: zamiast ekonomicznego impulsu, gigantyczny skandal
12:35 Bielsko-Biała: Policja zatrzymała pijaną matkę w ciąży. Zostawiła bez opieki dwoje dzieci
11:06 Francuskie media: Pożar na południu Francji jest drugim największym pożarem w historii kraju
10:53 Stara Wieś: Sekcja zwłok Tadeusza D. potwierdza samobójstwo
Wydarzenie Sejm od kuchni: Spotkanie nad zalewem w Brańsku (woj. podlaskie) z posłami na sejm: R. Foglem, A. Śliwką, J. Sasinem, S. Łukaszewiczem, D. Stefaniukiem i P. Drabkiem. 9 sierpnia (sobota) godz. 18:00
Zaproszenie Klub „Gazety Polskiej” w Perth Australia zaprasza na obchody 81. rocznicy Powstania Warszawskiego, 10 sierpnia 2025 r. (niedziela), g. 9.30 Msza św. - g. 10.45projekcja filmu „Sierpniowe Niebo. 63 Dni Chwały”, 35 Eighth Ave, Maylands
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Pabianice zaprasza na XI Festyn Patriotyczno-Rodzinny, 15 sierpnia 2025 r. godz. 10:00 Msza Św. Godz. 16:00 - rozpoczęcie, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego, ul. Jana Pawła II 46, Pabianice
Wydarzenie Ryszard Majdzik zaprasza Wolnych Polaków Na Protest przeciwko nielegalnej imigracji przed konsulatem Niemiec ul. Stolarska 7 w Krakowie 13 sierpnia br. (środa), godz. 17.00
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Koronawirus rośnie w się. Wielka Brytania ma problemy

Źródło: Fot. PAP/EPA/ANDY RAIN

W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 33 904 nowe zakażenia koronawirusem, co jest najwyższą liczbą od prawie czterech tygodni, i zarejestrowano 111 zgonów z powodu Covid-19 - podano w środę.

Liczba nowych zakażeń jest o ponad 7 tys. wyższa od tej z wtorku i o prawie 4,3 tys. wyższa niż była tydzień temu, ale wbrew temu, co mogą sugerować te wzrosty, nie nastąpił teraz gwałtowny skok, bo w zeszłym tygodniu był już dzień, gdy przekroczony został poziom 33 tys. Poza tym podany w środę bilans — najwyższy od 23 lipca — jest i tak niższy od tego, co według prognoz, miało nastąpić po zniesieniu restrykcji w Anglii.

W czwartek minie miesiąc od tego momentu, co jest wystarczająco długim okresem, by skutki znalazły odzwierciedlenie w statystykach. Przed zniesieniem restrykcji minister zdrowia Sajid Javid ostrzegał, że pod koniec lata bilanse zakażeń mogą dojść do poziomu 100 tys. dziennie, a czołowy brytyjski epidemiolog Neil Ferguson mówił nawet, że mogą się zbliżyć do 200 tys. Teraz jednak już nikt takich prognoz nie snuje.

Jeśli chodzi o liczbę nowych zgonów, to jest ona o 59 niższa niż była w bilansie z wtorku, ale o siedem wyższa niż przed tygodniem. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto prawie 6,36 mln infekcji, z powodu których zmarło 131 260 osób.
Do tej pory w Wielkiej Brytanii przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciw Covid-19 otrzymało 47,41 mln osób, czyli 89,6 proc. dorosłej populacji, a obie - 40,99 mln, czyli 77,5 proc. dorosłych.

PAP

Wiadomości

Joanna Kołaczkowska pośmiertnie uhonorowana przez prezydenta Dudę

KRS wyraża sprzeciw wobec działań Żurka. Publikujemy dwa ważne dokumenty

Syryjczyk został oskarżony o przemyt 160 migrantów!

Joanna Krupa szczerze o rozwodzie: „Między nami pojawiła się nienawiść”. Padły gorzkie słowa o byłym mężu!

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dzień po dniu Republika najlepszą telewizją w Polsce! [STATYSTYKI]

Na co są wydawane pieniądze z KPO? Inwestycje Tuska

PiS zapowiedział zgłoszenie do CBA sprawy środków z KPO

Tomasz Karolak zgarnie fortunę w „Tańcu z Gwiazdami”!

Tłum pod Belwederem. A prezydent? Pokazał "okejkę" i zszedł do Polaków! [WIDEO]

Zostawiła bez opieki dwoje dzieci a sama była pijana!

Skandal z pieniędzmi z KPO. Komentarze i oceny

Nowa miłość Agnieszki Kaczorowskiej!

Rząd się przestraszył? Zaczynają się tłumaczenia z saun i jachtów finansowanych z KPO

Kowalski: pojedynek pingpongisty z bokserem, zobaczymy, kto ma większe szanse

TYLKO U NAS

NASZ NEWS: Żurek próbuje "czyścić" dalej. Chce odwołać prokuratorów!

Najnowsze

Joanna Kołaczkowska pośmiertnie uhonorowana przez prezydenta Dudę

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Dzień po dniu Republika najlepszą telewizją w Polsce! [STATYSTYKI]

Na co są wydawane pieniądze z KPO? Inwestycje Tuska

PiS zapowiedział zgłoszenie do CBA sprawy środków z KPO

Tomasz Karolak zgarnie fortunę w „Tańcu z Gwiazdami”!

KRS wyraża sprzeciw wobec działań Żurka. Publikujemy dwa ważne dokumenty

Syryjczyk został oskarżony o przemyt 160 migrantów!

Joanna Krupa szczerze o rozwodzie: „Między nami pojawiła się nienawiść”. Padły gorzkie słowa o byłym mężu!