Koronawirus. Coraz gorsza sytuacja w Portugalii

Artykuł
W Portugalii coraz gorzej
Fot:Pixabay/OrnaW

W środę w Portugalii doszło do największej od lutego dobowej liczby infekcji koronawirusem. Liczba nowych dziennych zakażeń przekroczyła podczas ostatniej doby 4,3 tys. Jak poinformował w komunikacie portugalski resort zdrowia, podczas minionej doby zanotowano też 13 ofiar śmiertelnych Covid-19.

Do środowego popołudnia służby medyczne Portugalii potwierdziły w całym kraju ponad 17,2 tys. zgonów spowodowanych koronawirusem, a także 939,6 tys. przypadków infekcji.

Tymczasem w popołudniowym oświadczeniu odpowiedzialny za ogólnokrajowy proces szczepień Henrique Gouveia e Melo potwierdził, że w środę doszło do paraliżu internetowego systemu, poprzez który obywatele mogli samodzielnie rejestrować się na szczepienia.

- Niewydolność systemu jest zarówno efektem dużej liczby osób zainteresowanych udziałem w szczepieniach, jak i pojawiającymi się w kilku regionach kraju niedoborami szczepionek.

Portugalskie służby medyczne szacują, że na możliwość zapisania się na szczepienie oczekuje w środę ponad 90 tys. osób.

Według statystyk ministerstwa zdrowia Portugalii blokada rejestracji na szczepienia występuje w 11 z 18 dystryktów tego kraju, w tym obejmujących duże ośrodki miejskie, takie jak Porto, Coimbrę, Bragę oraz Faro.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy