Korekta cennika przed korektą rozkładu. Jazda pociągami będzie tańsza [wideo]

Artykuł
Telewizja Republika

W ciągu kilkudziesięciu godzin ogłosimy zakres zmian w cenniku biletów kolejowych, zapowiedział dziś rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że chodzi o wszystkie klasy i rodzaje pociągów w PKP.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Müller powiedział, że prowadzone przez rząd prace w temacie zmian cen biletów kolejowych dotyczą "wszystkich klas i wszystkich rodzajów pociągów w PKP". Zaznaczył, że o tym, jaki będzie zakres zmian cenowych, rząd poinformuje "w ciągu kilkudziesięciu godzin".

Zobacz też: Rząd interweniuje ws. cen biletów PKP. Müller: będą zmiany [wideo]

Od 11 stycznia obowiązuje nowy cennik biletów PKP Intercity. Ceny bazowe biletów jednorazowych w pociągach Pendolino wzrosły średnio o 17,8 proc., w pociągach EIC o 17,4 proc., a w pociągach TLK/IC średnio o 11,8 proc. Podwyżkę cen biletów przewoźnik uzasadnił wzrostem cen prądu.

Pisaliśmy wcześniej: TLK. IC. EIC. PREMIUM. PKP Intercity podnosi ceny biletów. Wiemy o ile

W zeszły wtorek premier Morawiecki zapowiedział, że ws. cen biletów kolejowych w najbliższych dniach będzie rozmawiał z kierownictwem Ministerstwa Infrastruktury. W poniedziałek premier poinformował, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni rząd chce doprowadzić do tego, aby nastąpił powrót do niskich, wcześniejszych cen przejazdów.

Źródło: PAP/KPRM

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy