Przejdź do treści
22:30 Polskie siatkarki pokonały Chinki 3:2 (17:25, 25:20, 19:25, 25:19, 15:12) w ćwierćfinale rozgrywanego w Łodzi turnieju finałowego Ligi Narodów i awansowały do najlepszej czwórki rozgrywek. W sobotę w półfinale zmierzą się z Włoszkami
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Olsztynie zaprasza na spotkanie z posłem Andrzejem Śliwką na spotkanie w dniu 28 lipca w Izbie Rzemiosła przy ulicy Prostej 38 w Olsztynie o godz. 17:00
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej Aleksandrów Łódzki zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w dniu 3.08. po mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele pw. Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Aleksandrowie Łódzkim
Wydarzenie Klub Gazety Polskiej w Słupsku zaprasza na Marsz przeciwko masowej imigracji. Ruszamy 27 lipca o godz. 16:00 na moście przy Młodzieżowym Domu Kultury na Bulwarach Słupskich
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Korea Płd.: mimo zakazu aktywiści wypuścili w powietrze ulotki antyreżimowe do Korei Płn.

Źródło: Fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN,

Grupa mieszkających w Korei Płd. zbiegów z Korei Płn. ogłosiła w piątek, że - mimo zakazu - przesłała przez granicę balony z ulotkami antyreżimowymi. Pjongjang gniewnie reagował na takie działania i z ich powodu wysadził w powietrze biuro łącznikowe z Seulem.

Grupa Wojownicy o Wolną Koreę Północną poinformowała o wypuszczeniu w ciągu ostatniego tygodnia przy granicy 10 dużych balonów, do których przyczepiono 500 tys. ulotek, 500 broszur i 5 tys. amerykańskich banknotów jednodolarowych.

To pierwszy znany przypadek przekazywania takich materiałów do Korei Płn., odkąd w marcu w Korei Płd. zaczął obowiązywać zakaz takiej działalności. Za jego złamanie grozi do trzech lat więzienia lub grzywna w wysokości 30 mln wonów (27,4 tys. dolarów) – podkreśla agencja prasowa Yonhap.

Wojownicy o Wolną Koreę Północną określili zakaz jako „najgorsze w historii prawo tłumiące głos ludzi”. Zapowiedzieli dalszą walkę na rzecz uwolnienia swoich rodaków cierpiących z powodu dyktatury.

Rząd Korei Płd. twierdzi, że zakaz przesyłania ulotek służy ochronie zdrowia i bezpieczeństwa obywateli, mieszkających w pobliżu granicy, ponieważ antyreżimowe ulotki mogą sprowokować Koreę Płn. do agresywnych działań.

Kilka miesięcy przed wprowadzeniem zakazu Pjongjang ostro krytykował Seul za zezwalanie działaczom na przesyłanie propagandowych materiałów. Władze Korei Płn. podały sprawę ulotek jako powód zerwania kontaktów z Koreą Płd. i wysadzenia w powietrze biura łącznikowego pomiędzy obu krajami w przygranicznym mieście Kaesong w czerwcu 2020 roku.

PAP

Wiadomości

ceny nieruchomości w Bułgarii idą w górę

Bułgaria: spektakularny wzrost cen nieruchomości przed wejściem do strefy euro

Rosja ignoruje ultimatum Trumpa

Turystyczna perła mówi stop! Miasto zamyka się na turystów

Iran twierdzi, że spacyfikował amerykańskiego niszczyciela

Wydało się... Chiny napędzają rosyjską machinę wojenną

To typowa rekonstrukcja pozorów, bo czym różni się Bodnar od Żurka?

Polki pokonały Chinki i meldują się w półfinale Ligi Narodów

Burza o matchę Sandry Kubickiej. „Dzieci TikToka” mnie nie ruszają.

Rekonstrukcja Tuska: Żurek ministrem, Czarnek ostrzega przed chaosem

Decyzja komisji regulaminowej: Ziobro ma zostać zatrzymany i doprowadzony

Viktor Gyokeres w Arsenalu! Londyńczycy zapłacą fortunę za króla strzelców

Tusk? Dla młodych nieciekawy, słaby, mało charyzmatyczny

Nikt nie chce tego oglądać! Meghan Markle zaliczyła klapę na Netfliksie

Rekonstrukcja Tuska to spektakl bez planu i treści

Jutro o 15.30 prezydent Andrzej Duda powoła nowych ministrów

Najnowsze

ceny nieruchomości w Bułgarii idą w górę

Bułgaria: spektakularny wzrost cen nieruchomości przed wejściem do strefy euro

Rosja pozyskuje części do dronów z Chin

Wydało się... Chiny napędzają rosyjską machinę wojenną

Program W Punkt - Republika

To typowa rekonstrukcja pozorów, bo czym różni się Bodnar od Żurka?

Polki pokonały Chinki i meldują się w półfinale Ligi Narodów

Burza o matchę Sandry Kubickiej. „Dzieci TikToka” mnie nie ruszają.

Donald Trump postawił ultimatum. Putin go lekceważy

Rosja ignoruje ultimatum Trumpa

słynna Barcelona zamyka się na turystów

Turystyczna perła mówi stop! Miasto zamyka się na turystów

amerykański niszczyciel USS Fitzgerald

Iran twierdzi, że spacyfikował amerykańskiego niszczyciela